Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIAustriaKaryntia (lato) SchönblickInformacje o regionie
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
wskazówki
obowiązkowe kaski
co wybrać?
informacje o regionie
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Austria/Karyntia (lato) - opis

Przez góry i jeziora
Ze względu na zaciszne położenie i południowe słońce Karyntia ma większą od przeciętnej w Austrii liczbę dni słonecznych w roku. Jeziora w Karyntii są symbolem czystości i najlepszej jakości wody. Ich temperatura latem wzrasta nawet do ok. 27 st. C stwarzając doskonałe warunki do kąpieli.

Przyroda i środowisko
Większość z 1270 jezior w Karyntii ma wodę zdatną do picia. Jakość wody jest regularnie kontrolowana. W Austrii 24% powierzchni kraju znajduje się pod ochroną. 5 regionów otrzymało status parku narodowego, jak np. Hohe Tauern, Nockberge i Kalkalpen. Park narodowy Wysokie Taury rozciąga się na terenach Karyntii, Kraju Salzburskiego i Tyrolu i jest jednym z ostatnich w Europie Środkowej niepodzielonych i nietkniętych obszarów górskich.
W nowo otwartym centrum informacyjnym parku narodowego w Mallnitz każdy może w sposób doświadczalny poznać życie Alp oraz przyrodę parku narodowego Wysokie Taury. Gmina Weissensee jako jeden z czterech regionów w Europie otrzymała od Unii Europejskiej nagrodę "Turystyka i środowisko".
Dorfhotele w Karyntii prowadzone są w sposób ekologiczny.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de