Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIHiszpaniaGran Canaria Villas SalobreInformacje o regionie
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
przepisy wjazdowe
prognoza pogody
pola golfowe
informacje o regionie
wycieczki lokalne
klimat i pogoda
sprzęt sportowy
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Hiszpania/Gran Canaria - opis


Miniaturowy kontynent o wielu obliczach
Najwyższy punkt wyspy stanowi wulkan, który wznosi się na wysokość 2000 metrów. W regionach wypoczynkowych na południu wyspy wiatry wiejące znad Sahary utworzyły gigantyczne wydmy. W głębi wyspy znajdują się żyzne, rozległe doliny i pokryte bujną roślinnością wąwozy masywu centralnego. Na północy zaś i południowym zachodzie krajobraz wyspy zdominowany jest przez strome występy skalne.

Przyroda i środowisko
Jakość plaż i wody morskiej na wybrzeżach Gran Canarii oceniana jest przez gości TUI jako dobra. Regularnie prowadzone są badania laboratoryjne próbek wody morskiej. W 2000 roku pięciu plażom przyznano Błękitną Flagę (Las Canteras, El Ingles, Las Burras, Maspalomas i Meloneras). Problemem pozostaje nadal plaża Las Alcaravaneras w pobliżu portu w Las Palmas.
Ponieważ Gran Canaria dysponuje małymi zasobami wody, większa część wody pitnej (ok. 80% w sektorze turystycznym) uzyskiwana jest za pomocą kosztownej technologii odsalania wody morskiej. Po początkowych trudnościach system zaopatrywania w wodę pitną funkcjonuje poprawnie. Aby jednak niepotrzebnie nie marnować wody pitnej, ok. 2/3 oczyszczonej wody użytkowej wykorzystywane jest do nawadniania terenów zielonych na wyspie. Szczególne zaangażowanie wykazują w tej dziedzinie wodociągi EMALSA: wzdłuż autostrady zostały zainstalowane specjalne rury, które rozprowadzają oczyszczoną wodę użytkową po wyspie. Problemem pozostaje utylizacja odpadów. Segregowanie odpadów szklanych i papierowych przebiega powolnie, a istniejące składowiska są już przepełnione. Nowy plan utylizacji "Pircan" przewiduje zwiększenie ilości segregowanych odpadów oraz odprowadzanie ich do recyklingu.
W dziedzinie oszczędzania energii należy odnotować rozbudowę alternatywnych systemów pozyskiwania energii. Na Gran Canarii działa obecnie ponad 100 generatorów prądotwórczych napędzanych siłą wiatru. Niektóre hotele na wyspie bardzo angażują się w ochronę środowiska. Przy opisie tych hoteli znajdziecie Państwo dopisek "hotel ekologiczny".

 powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de