Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIHiszpaniaTeneryfa RIU Buena VistaInformacje o regionie
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
przepisy wjazdowe
prognoza pogody
pola golfowe
informacje o regionie
wycieczki lokalne
klimat i pogoda
kursy nurkowania
informacje o miejscu
kursy nurkowania
pakiety golfowe
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Hiszpania/Teneryfa - opisJuż z daleka widać potężny wulkan Teide, symbol tej największej wyspy w archipelagu kanaryjskim, a zarazem najwyższy szczyt Hiszpanii. Ta pełna słońca i kontrastów wyspa jest od dawna prawdziwą mekką urlopowiczów. Obok bujnej, kolorowej roślinności i żyznych dolin północy można podziwiać pustynny krajobraz na południu wyspy. Obrazu dopełniają otulone chmurami pasatowymi wąwozy, małe, położone na uboczu wioski górskie i pełne słońca piaszczyste plaże.

Regiony turystyczne południa stanowią idealne miejsce dla miłośników słońca i sportów wodnych. Północ zaprasza turystów kochających przyrodę i wędrówki górskie. W samym sercu przepięknego krajobrazu położona jest najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa Puerto de la Cruz. Na Teneryfie znajdziecie Państwo upragniony spokój, ale także mnóstwo rozrywki.


Przyroda i środowisko

Prawie połowa powierzchni wyspy znajduje się pod ochroną. Do terenów chronionych należy przede wszystkim założony w roku 1954 najpopularniejszy w Hiszpanii park narodowy Las Canadas del Teide. Niestety, ze względu na dużą liczbę zwiedzających, podjęto decyzję o zamknięciu niektórych najbardziej zagrożonych terenów.

Liczące w sumie 25 km długości plaże Teneryfy zostały w części sztucznie wytyczone i dzięki regularnemu sprzątaniu oraz uzupełnianiu piasku utrzymywane są w dobrym stanie. W roku 2000 Teneryfa otrzymała 7 Błękitnych Flag za dobrą jakość plaż i wody morskiej.

Susze w latach 1998-1999 doprowadziły do powstania nowych koncepcji w dziedzinie zaopatrywania w wodę pitną. Jedyną możliwością, aby pokryć stale rosnące zapotrzebowanie na wodę pitną, jest jej pozyskiwanie poprzez odsalanie wody morskiej. W ostatnich latach zakłady takie rozpoczęły pracę np. w Playa de las Americas i Santa Cruz. Pozytywny przykład dała gmina Adeje, która razem z innymi gminami hiszpańskimi utworzyła projekt Municipio Verde, aby wspierać ekologiczny rozwój wyspy. Ten ambitny projekt powstał w oparciu o normę ekologiczną EMAS opracowaną przez Unię Europejską. Równocześnie 6 hoteli stara się o przyznanie certyfikatu EMAS.

Fundacja Loro Pargue przyczynia się do zachowania zagrożonych gatunków zwierząt. Od 1997 roku TUI wspiera działania tej fundacji. Na skutek licznych wycieczek połączonych z obserwacją delfinów i wielorybów zagrożona jest populacja tych zwierząt. Dlatego prosimy: nie bierzcie Państwo udziału w organizowanych "na dziko" wyprawach do rewirów, gdzie żyją delfiny i wieloryby.


Klimat

Klimat morski tej wiecznie zielonej wyspy charakteryzuje się słoneczną pogodą i umiarkowanymi temperaturami uwarunkowanymi wiejącymi nad wyspą pasatami. Na południu panuje czasami upał, jednak ulgę przynosi ożywczy powiew wiatru. Okresowe zachmurzenia i przelotne deszcze spotykane są na północy, jednak na ogół i tutaj panuje słoneczny i łagodny klimat podzwrotnikowy.


 


powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de