Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Malezja Informacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
zaloguj się

Malezja - opis

mapa Malezji

Stolica
Kuala Lumpur

Waluta
ringgit (RM); 1 ringgit = 100 senów.
1 USD = 3,65 RM
1 € = 4,72 RM.
Walutę można wymieniać w kantorach, bankach, hotelach. Powszechnie dostępne są bankomaty.

Język urzędowy
malajski.

Inne języki
angielski, chiński, tamilski.

Przepisy celne
Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Rząd zniósł ograniczenia dotyczące wywozu i przywozu lokalnej waluty. Wymagane jednak jest wypełnienie deklaracji i posiadanie zezwolenia na przywóz i wywóz kwoty ponad 1000 RM oraz na wywóz równowartości ponad 10 tys. RM w innych walutach, w tym w czekach podróżnych. Zgoda wydawana jest w ciągu 1 dnia. Nie ma podatku VAT.

Przepisy prawne
Przemyt i posiadanie narkotyków oraz broni karane są śmiercią.

Meldunek
Nie ma obowiązku meldunkowego.

Ubezpieczenie
Nie ma obowiązku wykupienia ubezpieczeń osobowych. Honorowanie polis polskich towarzystw ubezpieczeniowych uzależnione jest od decyzji instytucji świadczącej usługę. Ubezpieczenie można kupić na miejscu w licznych biurach podróży. Koszt w zależności od zakresu ubezpieczenia wynosi około 30 USD na 90 dni.

Służba zdrowia, szczepienia
Od turystów z Europy nie są wymagane szczepienia. Nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. W razie wystąpienia lokalnych ognisk chorób o potencjalnych zagrożeniach informują środki masowego przekazu. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Lecznictwo państwowe jest stosunkowo tanie, a poziom usług niski. Usługi lekarzy prywatnych są płatne, łatwo dostępne, na bardzo dobrym poziomie. Ceny są zróżnicowane - od 10 USD za zwykłą wizytę do 100 USD za poradę specjalisty. Cena doby w szpitalu w pokoju 4-osobowym wynosi 50 USD, a w pokoju 1-osobowym 80 USD.

Informacje dla kierowców
Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Uznawane jest również polskie prawo jazdy z załączonym tłumaczeniem na język angielski.

Podróżowanie po kraju
Nie ma ograniczeń. W przypadku podróży z części półwyspowej do stanów położonych na Borneo (Sarawak i Sabah) władze wymagają okazania paszportu i wypełnienia deklaracji imigracyjnej. Sieć komunikacyjna jest bardzo dobrze rozwinięta. Korzystanie ze wszystkich środków transportu jest bezpieczne. Na terenach pozamiejskich znajomość języka angielskiego jest znikoma i turysta może mieć kłopot w porozumieniu się także z lokalną administracją i policją.

Bezpieczeństwo
Przestępczość jest niewielka. Poważnym problemem są jednak kradzieże damskich torebek dokonywane przez złodziei na motocyklach oraz kopiowanie kart kredytowych. Samotne kobiety powinny raczej wystrzegać się plażowania w stanach Kelantan i Terrenganu.
Zagrożenie terrorystyczne zasadniczo nie występuje, chociaż w niektórych regionach nadmorskich stanu Sabah na Wschodnim Borneo zdarzały się akty terroru (w tym porwania turystów) dokonywane przez rebelianckie ugrupowania zbrojne z południowych Filipin. Na wodach przybrzeżnych Malezji, w cieśninie Malakka i we Wschodnim Borneo występuje zjawisko piractwa morskiego.

Religia, obyczaje
Należy przestrzegać muzułmańskich norm zwyczajowych, nie ubierać się wyzywająco i zachować umiar w spożywaniu alkoholu. Zalecenia te dotyczą zwłaszcza prowincji, gdzie przeważają muzułmanie i gdzie tradycyjne nakazy i zakazy islamu są bardziej rygorystycznie przestrzegane i egzekwowane.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de