Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Kuba Varadero Hicacos Resort & SpaPrzepisy wjazdowe
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
nurkowanie
klimat i pogoda
informacje o miejscu
wycieczki lokalne
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Kuba - przepisy wjazdowe

Paszport musi być ważny nie krócej niż 6 miesięcy. Turysta musi mieć bilet powrotny.
Turyści polscy podróżujący po Kubie od początku lutego 2002 r. mają obowiązek posiadania wizy. Goście TUI otrzymują ją po przylocie na podstawie tzw. karty turystycznej. Każdy turysta przed odprawą paszportową jest zobowiązany wypełnić specjalny formularz, w którym określa się czas i charakter pobytu. Podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego niemożliwe jest opuszczenie Kuby.
Oprócz rzeczy osobistych na Kubę wolno wwieźć także inne towary (np. prezenty) do wartości 250 USD, z czego 50 USD jest wolne od cła. Formularz deklaracji celnej otrzymacie Państwo przy wjeździe podczas odprawy celnej. Wwóz wszelkiego rodzaju żywności jest zabroniony.

Ważne informacje dotyczące karty turystycznej: od sezonu letniego 2014 (wyjazdy od 1.04.2014) karta turystyczna nie będzie już zawarta w cenie imprez TUI. Będzie można ją dodatkowo dorezerwować za opłatą 26 € (przy wyjazdach z oferty TUI Deutschland) lub 111 zł (z oferty TUI Poland). Turyści bez karty turystycznej nie otrzymają wizy po przylocie!
UWAGA: przy wylocie z Kuby należy na lotnisku uiścić obowiązkową opłatę wyjazdową w wysokości 25 CUC. Proszę mieć tę kwotę odliczoną.

W związku z wymogami Amerykańskiego Urzędu Bezpieczeństwa (przelot bedzie nad terytorium USA) służby graniczne i celne oraz pracownicy linii lotniczych maja prawo zażądać okazania dodatkowego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy z TUI Poland. W związku z tym informujemy o konieczności posiadania podczas odprawy lotniskowej podpisanej umowy o świadczenie usług turystycznych.
Uwaga: przy rezerwacji wyjazdu Kubę konieczne jest podanie wszystkich imion widocznych w paszporcie, daty urodzenia oraz przesłanie do nas skanu strony paszportowej ze zdjęciem i danymi pasażera.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de