Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI W-py Zielonego Przylądka Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
zaloguj się

W-py Zielonego Przylądka - wskazówki dla podróżnych

Waluta
Miejscowa waluta to escudo (CVE).
1 € = 110 CVE.
Przywóz walut zagranicznych nie podlega ograniczeniom, natomiast nie wolno wywozić monet i banknotów miejscowych.
Proponujemy zabrać ze sobą gotówkę lub czeki podróżne. Wymiana możliwa jest na lotnisku, w bankach i niektórych hotelach. Opłata za wymianę czeków podróżnych jest dosyć wysoka (ok. 10 €).
W wielu sklepach i restauracjach na wyspie Sal przyjmowane jest euro.

Podatek turystyczny
1 maja 2013 r. rząd Republiki Wysp Zielonego Przylądka wprowadził podatek turystyczny, który ma być przeznaczony na dalszy rozwój infrastruktury. Podatek muszą na miejscu (bezpośrednio w hotelu) zapłacić wszystkie osoby powyżej 16 roku życia. Jego wysokość to 2 €/os./noc, ale nie więcej niż 20 €/os./pobyt.

Karty kredytowe
Przy pomocy kart Visa i Mastercard można pobrać gotówkę w Banco Comercial de Atlantico oraz w Caixa Economica. W niektórych sklepach są akceptowane karty Visa, ale doliczana jest opłata w wysokości 5%.

Jedzenie i napoje
Hotele oferują potrawy kuchni światowej z dużym naciskiem na potrawy z ryb. Ponieważ większość produktów spożywczych jest importowana z Europy, oferta kulinarna nie jest aż tak bogata, jak w innych krajach. Z tego też powodu ceny jedzenia i napojów w sklepach i restauracjach odpowiadają cenom w Europie.
Można założyć, że na dzień wystarczy 15-20 €.

Napiwki
Tak, jak na całym świecie, mile widziane są napiwki. Za dobrze wykonaną pracę czy usługę daje się zwyczajowo 10%.

Zdrowie
Nie ma obowiązku szczepienia się przeciwko jakiejkolwiek chorobie. Zalecane są - jak wszędzie - szczepienia profilaktyczne przeciwko żółtaczce typ A.
Po zmierzchu należy chronić się przed komarami nosząc koszule z długim rękawem i spodnie z nogawkami, stosując moskitiery i środki przeciwko tym owadom (w płynie lub spray'u).
Dobrze jest zabrać ze sobą środki przeciwbólowe i przeciwko zatruciom pokarmowym, coś na uczulenia (np. musujące wapno). Proszę nie zapomnieć o kremach przeciwsłonecznych. Słońce operuje tu bardzo intensywnie i zaleca się kremy z wysokim faktorem (minimum 20).
Apteki nazywają się "Farmacia" i znajdują się na wszystkich wyspach, jednak wybór lekarstw jest raczej ograniczony.

Woda
Woda wodociągowa nadaje się do mycia pod prysznicem i prania. Do picia i mycia zębów lepiej używać wody mineralnej.

Napięcie w sieci
Na wszystkich wyspach w kontaktach znajdą Państwo 220 V. Pasują do nich europejskie wtyczki. Jest jednak kilka hoteli, w których przyda się adapter z wtyczką typu włoskiego (np. w Estoril Beach Resort na Boavista).

Czas
W sezonie letnim (kwiecień-październik) różnica czasu wynosi 3 godziny, zimą - 2 godziny.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de