Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Malta Informacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
klimat i pogoda
zaloguj się

Malta - opis


Malta to wyspiarskie państwo położone na Morzu Śródziemnym, na południe od Sycylii. Obejmuje trzy wyspy: Malta, Ghawdex (Gozo) i Kemmuna (Comino). Powierzchnia 316 km kw.

Stolica: Valletta (9,1 tys. mieszkańców, 1996). Większe miasta (1996): Birkirbara (22 tys.), Quormi (20 tys.), Hamrun (13 tys.), Sliema (13 tys.).

Język urzędowy: maltański, w użyciu też język angielski.

Waluta: od 1 stycznia 2008 r. na Malcie wprowadzono euro.

Wyspy są wierzchołkami wapiennego masywu o wysokości sięgającej 245 m n.p.m., rozczłonkowanego głębokimi zatokami i dolinami. Wskutek nadmiernego wypasu i erozji naturalna roślinność (makia) występuje w niewielu miejscach. Świat zwierzęcy reprezentują nieliczne gatunki małych ssaków: jeży, ryjówek, nietoperzy, spotyka się natomiast wiele gatunków ptaków, Malta leży bowiem na trasie ptasich wędrówek pomiędzy Europą i Afryką.

Klimat śródziemnomorski, średnia temperatura powietrza dla stolicy kraju wynosi: w styczniu 13 st. C, w lipcu 26 st. C, suma roczna opadów 578 mm. Z powodu bardzo rzadkich i niewielkich opadów występuje deficyt słodkiej wody i niezbędne jest jej odsalanie.

Święta na Malcie

31.03.- Dzień Wolności
31 marca 1979 roku ostatnie jednostki wojsk brytyjskich opuściły Maltę.

7.06. - Sette Giugno (z włoskiego - 7 czerwca)
7 czerwca 1919 roku wojska angielskie siłą stłumiły demonstrację w La Valletcie. Zginęły wówczas 3 osoby, a kolejna zmarła na skutek odniesionych ran następnego dnia.

8.09. - Matki Boskiej Zwycięskiej
8 września 1565 roku wojska tureckie odstąpiły od oblężenia Malty.

21. 09. - Dzień Niepodległości
21 września 1964 roku Malta uzyskała niepodległość.

13.12. - Dzień Republiki
13 grudnia 1974 roku proklamowana została Republiki Malty.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de