Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Kostaryka półwysep Nicoya RIU GuanacasteInformacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
klimat i pogoda
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Kostaryka - opis

Stolica: San José.
Waluta: colón (CRS). 1 € = ok 333 CRS
Język urzędowy: hiszpański.
 
 
 


Hotele: 1 - Occidental Allegro Papagayo, 2 - Barcelo Playa Tambor, 3 - Fiesta Resort.

Kostaryka honoruje międzynarodowe prawo jazdy, jednak w przypadku pobytu przekraczającego 90 dni należy uzyskać miejscową licencję na prowadzenie pojazdów mechanicznych. Dość rygorystycznie przestrzegane są reguły prawa drogowego - ewentualne przekroczenia dozwolonej prędkości karane są mandatami, których wysokość często zależy od uznania funkcjonariusza.

Nie ma obowiązku posiadania ubezpieczeń osobowych ani komunikacyjnych, jednakże w interesie turysty planującego dłuższy pobyt w tym kraju leży wykupienie polisy w INS (Państwowy Instytut Ubezpieczeń - monopolista na rynku). Polisy m. in. polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są honorowane automatycznie, należy najpierw pokryć koszty, później ubiegać się o zwrot poniesionych wydatków. Inaczej ma się sprawa z ubezpieczeniami znanych firm niemieckich.

Brak jest szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych pomimo panującego na większości terytorium kraju tropikalnego klimatu. Nie są wymagane szczepienia.
Opieka medyczna utrzymana jest na stosunkowo wysokim poziomie - łatwo dostępna w większych miastach. Koszt wizyty lekarskiej wynosi 20-30 USD, doba w szpitalu ok. 100 USD.

Zagrożenie przestępczością nie odbiega od standardów międzynarodowych, aczkolwiek w ostatnim okresie daje się zaobserwować jego wzrost, szczególnie w stosunku do cudzoziemców. W centrum San José nie są wskazane samotne spacery, należy liczyć się z ewentualnością obrabowania przez stosunkowo liczne gangi młodocianych przestępców, związanych przede wszystkim z rynkiem narkotyków i prostytucji. Nie jest to jednak zagrożenie odbiegające od statystyk międzynarodowych. W ostatnim okresie władze próbują uporać się z problemem prostytucji dziecięcej, czego skutkiem może być wzmożona kontrola hoteli i turystów.

Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju. Brak jest szczególnych regulacji, które dotyczyłyby wwozu i wywozu pieniędzy. Ich wymiany dokonuje się w bankach i hotelach. Nie istnieje tzw. kurs czarnorynkowy. Część punktów handlowych i gastronomicznych akceptuje dolary USA. Kwotę wwożonych pieniędzy należy wpisać w deklaracji celnej. Radzimy zabrać ze sobą banknoty dolarowe o niedużych nominałach i nie zniszczone.
Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Surowo zabroniony jest jednak wywóz dzieł sztuki prekolumbijskiej oraz rzadkich okazów flory i fauny, fragmentów rafy koralowej itp. okazów biosfery.
Nie istnieją szczególne normy zwyczajowe, które dotyczyłyby np. ubioru lub sposobu zachowania się w miejscach publicznych. Należy bezwzględnie pamiętać o obowiązku uiszczenia przy wyjeździe z Kostaryki tzw. opłaty turystycznej (nie mylić z opłatą lotniskową, o czym często błędnie informują linie lotnicze lub agencje podróży) w wysokości 18 USD lub ich równowartości w walucie miejscowej (opłatę można wnieść wyłącznie w gotówce, nie są akceptowane karty kredytowe ani czeki).powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de