Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Brazylia Informacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
klimat i pogoda
zaloguj się

Brazylia - opis

Stolica: Brasilia.
Waluta: real (R$).
Język urzędowy: portugalski.
Inne języki: hiszpański, angielski, francuski.

Niezbędne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy lub krajowego - przetłumaczonego i opatrzonego pieczęcią policji drogowej.
Ubezpieczenia nie są obowiązkowe. Przy indywidualnych ubezpieczeniach należy korzystać z usług firm o międzynarodowej renomie. Ubezpieczenie polskiej firmy nie mającej przedstawiciela na kontynencie amerykańskim może nie być honorowane.
Nie ma wymogu szczepień dla osób przybywających z Europy. Wymagane są świadectwa szczepień przeciw żółtej febrze od osób przybywających z krajów dotkniętych tą chorobą (np. niektórych państw amazońskich sąsiadujących z Brazylią). Nie ma jednak takiego obowiązku, choć szczepienie jest wskazane dla podróżujących po Amazonii i interiorze Brazylii. Notuje się wysoką liczbę zachorowań na AIDS. Pożądane jest szczepienie przeciwko chorobom okresowym, np. cholerze - zgodnie z aktualnymi informacjami polskich służb sanitarnych. Przychodnie i szpitale publiczne są bezpłatne. Usługi medyczne są na niskim poziomie. W szpitalu prywatnym doba pobytu kosztuje ok. 200 USD, bez innych wydatków (opatrunki, badania, analizy). Wizyta lekarska kosztuje ok. 100 USD, wizyta u specjalisty jest droższa.

Figura Chrystusa na wzgórzu Corcovado w Rio de JaneiroW wielkich miastach istnieje duże zagrożenie przestępczością pospolitą i należy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to zwłaszcza Rio de Janeiro, Sao Paulo, Recife, Salvadoru, Maceio, zaś w mniejszym stopniu Porto Alegre, Kurytyby, Brasilii i Manaus. Wskazane jest unikanie bocznych ulic oraz dzielnic uważanych za niebezpieczne. W nocy należy poruszać się w miejscach uczęszczanych i oświetlonych, patrolowanych przez policję. Należy zrezygnować z noszenia kosztowności i innych cennych przedmiotów. Ważne dokumenty i większe sumy pieniędzy należy deponować w hotelowych sejfach. W większych ośrodkach turystycznych działa policja turystyczna, której obowiązkiem jest udzielanie pomocy turystom - ofiarom przestępstwa lub wypadku.

Nie ma ograniczeń przy wwozie i wywozie walut wymienialnych. Informacji o obowiązujących procedurach zasięgnąć można w konsulacie brazylijskim lub na granicy. Bez cła wolno wwieźć upominki o wartości do 500 USD (aparaty fotograficzne, sprzęt elektroniczny, biżuterię itp. ). Na granicy należy wypełnić odpowiednią deklarację i okazać ją służbom celnym. Przy stwierdzeniu niezgodności deklaracji ze stanem faktycznym grozi dotkliwa kara finansowa. Przewożona żywność powinna mieć pieczęć kontroli sanitarnej. Wwożenie i wywożenie dzikich zwierząt (np. papug, małp, gadów) jest zabronione. Legalne wywożenie dzikich zwierząt jest możliwe po uzyskaniu stosownego zezwolenia. Produkty wykonane ze skóry zwierząt chronionych muszą również mieć specjalny certyfikat zezwalający na wywóz. Za nielegalny wwóz i wywóz narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de