Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Seszele Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
zaloguj się

Seszele - wskazówki dla podróżnych

Transfery
Między wyspami przemieszczać się można promami i katamaranami kursującymi 2-3 razy dziennie. Należy więc mieć na uwadze, że czasami po przylocie na lotnisko Mahe i transferze do portu trzeba będzie poczekać na rejs. O godzinie transferu zostaną Państwo powiadomieni po wylądowaniu.

Klimat/ubiór
Pory roku na półkuli południowej są lustrzanym odbiciem tego, co mamy w Europie. Pora letnia trwa od listopada do kwietnia (klimat tropikalny), zimowa od maja do października (klimat subtropikalny). Jak to w strefie monsumowej, przez większą część roku panuje wysoka wilgotność powietrza a temperatury wahają się między 25 a 30 °C. Przez cały rok polecane są lekkie ubrania z przewiewnych i "oddychających" tkanin, przyda się też coś przeciwdeszczowego.

Telefonia komórkowa
Łączność GSM jest możliwa prawie na całym terytorium Seszeli. O koszt połączeń proszę pytać Państwa operatora.

Język
Na Seszelach mówi się po kreolsku. Językami urzędowymi są angielski i francuski.

Waluta
Miejscowa waluta to rupie seszelskie (SCR).
1 € = 15,30 SCR
1 USD = 13,97 SCR
(dane z dnia 1.06.2015)

Rupie kupić można we wszystkich bankach, kantorach i bankomatach. Wywieźć z Seszeli można maksymalnie 100 SCR w banknotach i 10 SCR w monetach. Jeśli zostaną Państwu rupie, można je wymienić w każdym banku lub w kantorach na lotnisku, ale tylko po przedstawieniu pokwitowania z zakupu tej waluty.
W większych sklepach, restauracjach i hotelach, a także za np. wynajęcie samochodu lub za wycieczkę lokalną można płacić kartą kredytową, euro lub dolarami. Rupie przydadzą się w małych sklepach, restauracyjkach czy na bazarach. Nie ma znaczenia, jaką walutę zabiorą Państwo ze sobą, bowiem stosunek ceny euro do dolara lub funta jest mniej więcej taki, jak u nas.

Morskie parki narodowe
Duża część wód wokół wysp tego archipelagu należy do morskich parków narodowych. Jeśli chcemy tam nurkować, należy zapłacić 200 rupii za wstęp (tylko osoby powyżej 12 lat).

Różnica czasu
Latem są 2 godziny różnicy w stosunku do czasu środkowoeuropejskiego, zimą - 3.

Orientacyjne ceny w restauracjach
napoje chłodzące - ok. 4 €,
piwo - ok. 4 €,
kawa - ok. 3 €,
butelka wina - ok. 30 €,
przekąska - ok. 15 €,
kolacja - ok. 40 €.

Komunikacja lokalna
Najlepiej poruszać się lokalnymi autobusami. Bilet kosztuje ok. 5 SCR na dowolnej trasie. Są też taksówki, ale cena zależy od umiejętności negocjacyjnych. Czasami na tej samej trasie cena może się różnić o 100%.

 powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de