Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Mauritius Informacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
klimat i pogoda
ABC wybrzeża
prasa pisała
zaloguj się

Mauritius - opis


Daleko na południu, na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, leży rajska wyspa Mauritius. Turkusowoniebieska woda, kryształowo czyste laguny, drobnopiaszczyste, lśniąco białe plaże oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością i plantacjami trzciny cukrowej.

Na wyspie o powierzchni 1865 km² znajdą Państwo eleganckie hotele wśród tropikalnych ogrodów, skosztują smakołyków kulinarnych oraz będą mieli zagwarantowany wyśmienity serwis.

Nurkowanie głębinowe oraz powierzchniowe, windsurfing, wędkarstwo na pełnym morzu i golf zaliczają się tutaj do najpopularniejszych dyscyplin sportu. Afrykańskie rytmy i tradycje, indyjskie aromaty i kolory, azjatycka kultura i europejski komfort sprawiają, że wyspa ta staje się wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu w wyjątkowym stylu.

Mauritius powstał wskutek wybuchów wulkanów na Oceanie Indyjskim, na południe od równika i blisko zwrotnika Koziorożca. Natura spowodowała, że na wyspie przetrwała pierwotna flora i fauna, zmieniana przez człowieka zaledwie od kilku stuleci. Z czasem coraz więcej plantacji trzciny cukrowej i herbaty zastępowało pierwotny las, który niestety zupełnie bez planu był wycinany. Razem z pierwotnym lasem wyginęła tropikalna roślinność. Pierwotny las zachował się jeszcze w rezerwacie Riviere Noire. Duża część współczesnej flory wyspy została sprowadzona z innych krajów, ale jedno się nie zmieniło: natura zadziwia wciąż bujną zielenią i żywymi kolorami.

Aby poznać Mauritius, powinni Państwo koniecznie wyjechać poza strefę hotelową. I nie mamy na myśli tysięcy pięknych plaż i zatoczek. Wspaniałe widoki znajdą Państwo w Gorges de la Riviere Noire, wąwozie położonym w najwyższym paśmie górskim wyspy. Wrażenie dzikości sprawia natomiast rezerwat Machabee ze swoimi licznymi poukrywanymi wodospadami, rzadkimi roślinami i drzewami.

Fenomenem geologicznym w górach koło Chamarel są wały ziemne, które połyskują niezliczonymi odcieniami farb. Najpiękniejsza Terre de Couleurs, Ziemia Kolorów, jest w rannym i popołudniowym świetle. Warto także przystanąć, w którejś z wiosek, gdzie zobaczyć można jak żyją współcześni mieszkańcy wyspy. To przede wszystkim małe wioski oddalone od głównych tras komunikacyjnych, ale także np. miasteczko rybackie na południu wyspy Souillac albo Chamarel, pięknie położona górska wioska w sercu plantacji herbacianych. Warto także zajrzeć na wschodnie wybrzeże do Centre de Flacq, gdzie odbywa się szczególnie barwny targ.

Jednym z 3 największych miast Mauritiusa i najwyżej położoną miejscowością zarazem jest Curepipe, powstały w XIX w., gdy bogaci mieszkańcy uciekali z Port Louis w góry przed epidemią malarii. Piękne kolonialne wille i ówczesne bogactwo najlepiej zachowało się w przedmieściu Floreal.

W Mahebourg co krok można spotkać się ze śladami przeszłości. W tutejszej zatoce w 1810 r. rozegrała się bitwa morska między Francuzami a Anglikami. Do zwiedzania zaprasza jedyne na wyspie Muzeum Historyczne. W szlacheckim domu z XVIII w. liczne wystawy i prezentacje przedstawiają bardzo żywo historię Mauritiusa oraz najsłynniejszych znaczków pocztowych świata.

Last but not least - Port Louis, stolica wyspy i jej najważniejszy port, który założył w XVIII w. pierwszy francuski gubernator wyspy. Blisko wiek później Anglicy wybudowali na pobliskich wzgórzach fort Adelaide, z którego rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Mieszanina kolonialnych i współczesnych budowli kształtuje obraz miasta. Wyróżnia się pałac rządowy, wybudowany w stylu kolonialnym teatr miejski oraz 2 katedry – katolicka (St. Louis) i anglikańska (St. James). Warto zwiedzić także muzeum przyrodniczo-historyczne usytuowane w 100-letnim budynku. Jeśli pozostanie Państwu jeszcze troche czasu warto przejść na ruchliwy rynek centralny lub nad morze do Caudan.

Nieważne co będą Państwo zwiedzać, jeden obraz zabierzecie z Mauritiusa do domu na pewno: przyjazne współżycie wielu kultur. Na wyspę w ciągu wieków przybyli Arabowie, Anglicy, Francuzi, Holendrzy, Hindusi – których potomkowie stanowią obecnie największą grupę etniczną wyspy, ale także Kreole i Chińczycy.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de