Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Chiny Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki objazdowe
klimat i pogoda
zaloguj się

Chiny - wskazówki dla podróżnych

Dni świąteczne
1 maja - Święto Pracy
1-2.10. - Święto Narodowe.

W dni wolne od pracy banki, urzędy i instytucje publiczne są przeważnie zamknięte.
W dniach święta narodowego Chińczycy namiętnie podróżują po swoim kraju i w związku z tym należy się liczyć z bardzo dużym tłokiem na krajowych przelotach, w pociągach, autobusach, hotelach i celach wycieczek. Może to prowadzić do opóźnień w transporcie i ewentualnych zmian hoteli w czasie wycieczek.

Klimat i ubiór
Wiosna trwa od marca do maja, lato od czerwca do września, jesień od października do listopada a zima od grudnia do lutego.

Ponieważ Chiny to kraj bardzo rozległy, występują w nim różne strefy klimatyczne. W regionach nadmorskich poniżej 40 równoleżnika panuje klimat tropikalny, bardziej na północ - suchy klimat kontynentalny.

W sezonie zimowym proponujemy zabrać ze sobą wygodne i bardzo ciepłe ubrania, sznurowane (możliwie do kostek) buty i kurtkę przeciwdeszczową.

Telefony komórkowe
Na znacznym obszarze kraju jest zasięg telefonii GSM. Po bliższe informacje na temat zasięgi i cen roamingu proszę zwrocić się do swojego operatora.

Koszty dodatkowe
napoje chłodzące - od 3 €,
piwo - od 3 €,
butelka wina - od 16 €,
przekąska - od 4 €,
kolacja - od 15 €.
(koszty orientacyjne w hotelu średniej klasy)

Język
Językiem urzędowym w Chinach jest mandaryński. W hotelach oraz części sklepów i restauracji (zwłaszcza w dużych miastach) można porozumieć się po angielsku.

Energia elektryczna
220 V. W niektórych regionach konieczny jest adapter z 3 wtykami (typ angielski).

Napiwki
Także w Chinach i Tybecie napiwki są chętnie przyjmowane. Jak na całym świecie - dobra usługa powinna być uhonorowana napiwkiem. Przy wycieczkach objazdowych orientacyjny napiwek dla kierowcy i przewodnika lub pilota wynosi 6 USD/osobę.

Waluta
1 yuan (CNY) = 10 jiao = 100 fen
1 USD = 6,84 CNY
1 EURO = 9,57 CNY
(stan z zimy 2009/2010)

Wwóz i wywóz obcej waluty nie podlega ograniczeniom, jednak jeśli przewozi się więcej niż 5000 USD, trzeba to zgłosić służbom celnym.
W większości hoteli i państwowych sklepów dla turystów przyjmowane są karty kredytowe.

Różnica czasu
latem: + 6 godzin
zimą: + 7 godzin.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de