Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Chiny Przepisy wjazdowe
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki objazdowe
klimat i pogoda
zaloguj się

Chiny - przepisy wjazdowe

Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę pobytową lub tranzytową (osoby oczekujące na międzynarodowe połączenia lotnicze, których pobyt na lotnisku nie jest dłuższy niż 24 godziny, mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej).
Wyjazd do Specjalnej Strefy Administracyjnej Hongkongu i/lub Makao traktowany jest jak opuszczenie granic ChRL i unieważnia wizę jednokrotną. Planując podróż do tych miejsc, należy wcześniej ubiegać się w chińskich urzędach konsularnych o wizę dwu- lub wielokrotną.
Wizę na wjazd do Chin kontynentalnych z Hongkongu lub z Makao można uzyskać w funkcjonujących tam biurach łącznikowych centralnych władz ChRL, a także za pośrednictwem agencji turystycznej China Travel Service. Jedynie w wyjątkowych wypadkach wizę można uzyskać na lotnisku. Brak ważnej wizy karany jest grzywną do 1000 USD (Urząd Bezpieczeństwa Publicznego nalicza około 60 USD grzywny za każdy dzień pobytu bez ważnej wizy).
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy, licząc od daty upływu ważności chińskiej wizy. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu. Wiza z prawem do pracy (tzw. wiza Z) wymaga wystąpienia instytucji zatrudniającej do władz miejscowych o wydanie stosownego zezwolenia. Na podstawie posiadanej wizy z prawem do pracy cudzoziemiec musi wystąpić do Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego o wydanie zezwolenia na pobyt ("residence permit") - rodzaj karty pobytu, którego posiadanie nie zwalnia z obowiązku przedłużania ważności wizy. Podobna procedura obowiązuje osoby pragnące studiować w ChRL, tj. na podstawie zaświadczenia z uczelni cudzoziemcy mogą ubiegać się o wizę w celu podjęcia nauki (tzw. typ X), a po przyjeździe do Chin muszą starać się o zezwolenie na pobyt. W większości przypadków formalnościami związanymi z długoterminowym pobytem cudzoziemca w Chinach zajmuje się instytucja przyjmująca.
Przedłużenia ważności wizy można dokonać jedynie w dużych miastach w Biurach Bezpieczeństwa Publicznego (w Wydziałach Kontroli Ruchu Osobowego Cudzoziemców). Procedura przedłużania ważności wizy trwa zwykle kilka dni i należy to uwzględnić w planach podróży.

Dla uczestników wycieczek objazdowych organizowanych przez TUI Poland wiza grupowa załatwiana jest za pośrednictwem TUI. Koszt wizy wliczony jest w cenę wycieczki. Po dokonaniu rezerwacji prosimy przesłać pocztą do centrali TUI kserokopię (lub skan) strony paszportu ze zdjęciem oraz dołączyć informacje dotyczące wykonywanego przez uczestnika zawodu.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de