Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Portugalia Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
wskazówki
klimat i pogoda
pola golfowe
zaloguj się

Portugalia - wskazówki dla podróżnych

Waluta
Środkiem płatniczym w Portugalii jest euro.

Banki
Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od ok. 9.00 do ok. 14.00, a czasami do ok. 15.00.

Karty kredytowe/karty EC
W wielu hotelach (rzadziej w apartamentach lub bungalowach bez wyżywienia) honorowane są znane karty kredytowe, takie jak Visa, American Express, Eurocard i Diners Club. Najchętniej przyjmowana jest jednak karta Visa. W prawie wszystkich miejscowościach w bankomatach EC za pomocą karty euroczekowej można podjąć gotówkę do sumy ok. 200 euro/dzień.

Różnica czasu
Minus 1 godzina.

Język
Portugalski. W wielu hotelach mówi się po angielsku, a czasami także po niemiecku.

Wynajęcie samochodu/prawo jazdy
Uznawane jest polskie i międzynarodowe prawo jazdy. Kierowca musi posiadać prawo jazdy od co najmniej 1 roku i mieć ukończone 21 lat. W Portugalii istnieje obowiązek zapinania pasów.

Napiwki
Obsłudze pozostawia się zwykle napiwek w wysokości 5-10% ceny.

Woda pitna
Według oficjalnych danych woda wodociągowa nadaje się do picia. Proponujemy także wodę mineralną, którą można kupić praktycznie wszędzie.

Filmowanie i fotografowanie
Filmy są w Portugalii drogie. Sklepy specjalistyczne znajdują się we wszystkich miejscowościach wypoczynkowych.

Telefon
Najtańsze są rozmowy telefoniczne prowadzone z jednej z licznych budek, central telefonicznych z możliwością bezpośredniego wybierania numeru lub z poczty. Rozmowy można też zamówić w recepcji hotelowej, za dodatkową opłatą.

Słońce i opalanie
Z powodu chłodnej bryzy wiejącej od oceanu łatwo można poparzyć się na słońcu. Dlatego zwłaszcza w pierwszych dniach nie należy wystawiać się na zbyt długie działanie promieni słonecznych.

Apteki
Nazywają się "Farmacia" i czynne są w godzinach pracy innych sklepów. W każdej z miejscowości zawsze jest jedna apteka otwarta do północy.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de