Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Austria Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
wskazówki
obowiązkowe kaski
co wybrać?
zaloguj się

Austria - wskazówki dla podróżnych

Waluta
Euro.

Banki
Są otwarte w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach od 8.00 do 12.30 i od 13.30 do 15.00, w czwartki od 8.00 do 12.30 i od 13.30 do 17.30.

Urzędy pocztowe
Czynne od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00.

Czeki podróżne
Na ogół akceptowane.

Karty kredytowe
Na ogół akceptowane, pozwalają wypłacić gotówkę w bankomatach i płacić w sklepach i restauracjach.

Różnica czasu
Czas ten sam, co w Polsce.

Język
Niemiecki.

Napiwki
W restauracjach i barach daje się obsłudze zazwyczaj 10% wartości rachunku. Napiwki otrzymują również tragarze, chłopcy hotelowi, pracownicy szatni.

Prawo jazdy
Kierowcy posiadający prawo jazdy starego wzoru nie mają obowiązku posiadania międzynarodowego prawa jazdy, natomiast posiadacze nowego wzoru tak (w tej sprawie są prowadzone rozmowy, już wkrótce oba wzory beda akceptowane). Podróżujący samochodem musi posiadać ubezpieczenie komunikacyjne, tzw. "zieloną kartę". Pojazd musi być oznaczony plakietką "PL".

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi
0,5 promila (w wypadku przekroczenia tej normy policjant może ukarać mandatem i odebrać prawo jazdy).

Obowiązkowe wyposażenie samochodu
Trójkąt i apteczka. Minimalna głębokość bieżnika - 1,6 mm.
Obowiązuje jazda w pasach i zakaz używania telefonów komórkowych bez zestawu głośnomówiącego.

Dopuszczalna prędkość
Teren zabudowany - 50 km/h, poza terenem zabudowanym - 100 km/h, autostrady - 130 km/h.

Autostrady
Płatne. Należy wykupić winietkę uprawniającą do poruszania się po autostradach. Winietkę można nabyć w klubach automobilowych w 13 krajach europejskich (w Polsce sprzedaż prowadzi PZMot), na posterunkach granicznych w Austrii, w kioskach i na stacjach benzynowych.
Winietka dla samochódu osobowego (do 3,5 t) na 10 dni kosztuje 8,70 €, a na 2 miesiące - 25,30 €. Mandat za brak winietki wynosi 120 €. Poza tym dodatkowo pobierane jest myto za przejazd przez niektóre tunele i na niektórych odcinkach dróg.

Opłata klimatyczna
Pobierana jest w niektórych miejscowościach, a jej wysokość ustala gmina - zazwyczaj wynosi ok. 1 €/osobę za dzień.

Napięcie w sieci
220 V.

Telefon
Najtańsze są rozmowy telefoniczne prowadzone z aparatów na karty telefoniczne. Do rozmów telefonicznych prowadzonych z pokoju hotel dolicza swoją marżę.

Kwatery
Wielkość i wyposażenie apartamentów znajdą Państwo w opisie obiektu. W hotelach dzieci mają zazwyczaj zniżkę.
Wynajmujący może nie przyjąć osób nie zgłoszonych przy rezerwacji. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przyjazdu i wyjazdu znajdującymi się w dokumentach podróży.

Koszty dodatkowe
Zryczałtowane koszty dodatkowe (np. za energię elektryczną, sprzątanie końcowe i pierwszą zmianę bielizny i ręczników) są czasem zawarte w cenie. Należy się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami, np. za prąd, gaz, wodę, ogrzewanie, sprzątanie w trakcie pobytu, zmianę pościeli, itp. Pod każdym cennikiem podany jest zakres zawartych w cenie świadczeń i usług dodatkowych rozliczanych i płatnych na miejscu. Ewentualne zniżki nie obejmują kosztów dodatkowych, nie wliczonych w cenę pobytu.

Kaucja
Wynajmujący apartamenty i domy wymagają często kaucji jako zabezpieczenia na poczet kosztów dodatkowych (np. prąd, gaz, itp.) oraz jako zastaw za np. wyposażenie kuchni. Wysokość kaucji, którą musicie Państwo zapłacić na miejscu, podana jest pod każdym cennikiem.

Woda pitna
Według oficjalnych danych woda wodociągowa nadaje się do picia - w rejonach alpejskich w kranach jest woda źródlana.

Przywożenie psów i kotów
W każdym opisie obiektu jest informacja o możliwości przywożenia zwierząt domowych. Warunkiem przywiezienia na urlop psa lub kota jest posiadanie świadectwa zdrowia zwierzęcia z potwierdzeniem szczepienia przeciw wściekliźnie wykonanego nie później niż na miesiąc i nie wcześniej niż na rok przed wyjazdem. Myszy, chomiki, świnki morskie, króliki i ptaki domowe nie potrzebują zaświadczeń.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de