Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Maroko Agadir Robinson Club AgadirWskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
wycieczki fakultatywne
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Maroko - wskazówki dla podróżnych

Ramadan
Większość Marokańczyków to wyznawcy islamu. Podczas Ramadanu kolacja będzie serwowana nieco później, po zachodzie słońca. Poczta i banki są w tym okresie czynne tylko do południa. Proszę przyjąć to jako normalne, że w tym okresie mogą wystąpić niewielkie odchylenia od ogólnie przyjętych standardów obsługi.

Hotele
W marokańskich hotelach ściśle przestrzega się zakazu wnoszenia pożywienia i napojów kupionych poza terenem ośrodka. Przed i po sezonie, w przypadku brzydkiej pogody, niektóre urządzenia i obiekty mogą być nieczynne (np. bary na plaży).

Serwis
Hotele w Maroku starają się osiągnąć światowe standardy. Udaje się to zwłaszcza w hotelach dużych sieci (np. RIU). Jednak w ogromnej liczbie małych hoteli, mimo ogromnego zaangażowania personelu, nie wszystko może być perfekcyjne. Może się zdarzyć, że w przypadku awarii niektórych urządzeń i konieczności sprowadzenia części zamiennych, czas oczekiwania na naprawę może być długi. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji. Wszystko musi potrwać - Inschallah!

Taksówki
Czerwone taksówki (petit taxi) wyposażone są w taksometry i zatrzymują się po daniu znaku ręką. Są one przeznaczone głównie do poruszania się w obrębie miejscowości. W zależności od dystansu cena wraz z napiwkiem to ok. 10-15 DH.
Jazda większymi, białymi taksówkami kosztuje w mieście 20-30 DH. W nocy doliczane jest 50% ceny. Przy jeździe poza teren miasta proszęzawsze ustalić cenę przed rozpoczęciem podróży.

Telefony
Można dzwonić z hotelu (bardzo drogo) lub z publicznych aparatów na karty telefoniczne.

Energia i woda pitna
Prąd zmienny 220 V. Woda wodociągowa nie jest zalecana do picia. Należy pić tylko wodę butelkowaną.

Napiwki
Normalny napiwek to ok. 10% ceny. Za każdego rodzaju pomoc lub dodatkowy serwis należy dać 2-5 DH.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de