Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Kenia Mombasa Leisure LodgeWskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki dodatkowe
klimat i pogoda
nurkowanie i surfing
pola golfowe
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Kenia - wskazówki dla podróżnych

Opieka nad gośćmi
W hotelach gośćmi wylatującymi z Polski opiekuje się przedstawiciel World of TUI Service. Podczas spotkania informacyjnego rezydent przekaże Państwu informacje dotyczące Kenii i jej mieszkańców.

Zdrowie
Kenia nie wymaga od Europejczyków zaświadczenia o szczepieniu przeciwko żółtej febrze. Choroba ta jednak ciągle występuje na terenie tego kraju i dla własnego bezpieczeństwa - jeśli mają Państwo zamiar wybrać się w głąb lądu na safari - warto zaszczepić się przed wylotem. Poza tym zaświadczenie o szczepieniu może będzie wymagane, jeśli zechcą Państwo z Kenii dostać się do innych krajów np. Tanzanii.

Wybrzeże Kenii to także miejsce zagrożenia malarią. W związku z tym należy stosować zabezpieczenia przed ukąszeniami komarów, takie jak moskitiery i środki odstraszające. Warto przed wylotem skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych w zakresie profilaktycznego przyjmowania leków przeciwmalarycznych oraz innych zalecanych szczepień ochronnych.
Obecnie za najlepsze uchodzą preparaty zawierające meflokinę. Nie mogą ich przyjmować kobiety w ciąży i dzieci do lat 3. Przyjmuje się je co najmniej 6 tygodni rozpoczynając na 2 tygodnie przed wyjazdem i kontynuując 2 tygodnie po powrocie.
Innymi lekami antymalarycznymi jest prokuantil i chlorokina. W Kenii można bez problemu kupić takie preparaty, jak nivaquin, aralen i resochin. Maloprim i fansidar oraz inne leki najnowszej generacji skutecznie zwalczają malarię falciparum, ale dostępne są jedynie w większych miastach. Fansidar nie może być używany jako środek prewencyjny.
W nocy dobrze jest spać pod moskitierą. Po zmroku należy nasmarować ciało dobrym środkiem na komary i popryskać nim ubranie.
Nairobia i tereny wyżynne są wolne od malarii, nawet tam jednak należy zażywać preparaty, które przygotowują organizm na walkę z pasożytami.

Bezwzględnie należy przestrzegać kilku zasad dotyczących żywności oraz napojów. Jedyną bezpieczną wodą jest woda butelkowana, fabrycznie zamknięta. Woda z kranu nie nadaje się dla Europejczyków nie tylko do picia, ale także do choćby mycia zębów. Ostatecznie można ją stosować, ale tylko po uprzednim gotowaniu przez około 10 minut. Należy też zwracać uwagę, aby w publicznych barach czy restauracjach nie pić napojów z kostkami lodu, gdyż są one robione z wody „kranowej” . W hotelach z oferty TUI lód robiony jest z wody butelkowanej.

Potrawy w restauracjach powinny być gorące, dlatego spore niebezpieczeństwo niosą ze sobą wszystkie sałatki i przekąski. Owoce najlepiej jest samodzielnie umyć po zakupie w bezpiecznej wodzie, wysuszyć ręcznikiem papierowym i dopiero wówczas obrać. Nie jemy owoców, których nie można obrać ze skórki.

W gorącym klimacie bardzo łatwo jest się odwodnić, dlatego należy pić dużo, minimum 3 litry płynu w ciągu dnia. Odwodnienie objawia się zmęczeniem, zniechęceniem i bólami głowy oraz ciemnym kolorem moczu.

Poziom opieki medycznej W Kenii jest dobry. Cena wizyty u lekarza to ok. 20-40 USD, doba w szpitalu będzie kosztowała ok. 50 USD (bez dodatkowych zabiegów), wizyta u stomatologa od 10 do 100 USD w zależności od usługi. Pobyt w szpitalu jest kosztowny, dlatego przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne, np. optymalne ROW z oferty TUI.

Fotografowanie
Nie należy robić zdjęć ani filmować ludności miejscowej bez wyraźnego zezwolenia. Dumni Masajowie pozwalają się fotografować tylko za opłatą. Obowiązuje zakaz fotografowania prezydenta kraju, jego rezydencji, flagi narodowej, wojska, policji, więźniów oraz lotnisk.

Klimatyzacja
W Kenii w hotelach, restauracjach i autokarach prawie zawsze włączona jest klimatyzacja, która niestety czasami jest hałaśliwa i powoduje przeciągi. Dlatego radzimy zabierać ze sobą zawsze lekki sweter.

Ubezpieczenie
Radzimy zawrzeć dodatkową umowę ubezpieczeniową w zakresie kosztów leczenia za granicą, np. ubezpieczenie optymalne oferowane przez TUI.

Dostęp do Internetu
Informacje dotyczące dostępu do Internetu w Państwa hotelu widoczne są na stronach katalogowych poszczególnych obiektów.

Język urzędowy
Kisuahili, językiem handlowym jest angielski.

Koszty dodatkowe (ceny orientacyjne)
Drinki bezalkoholowe - od 1 €, piwo - 1,50 €, butelka wina - 15 €, przekąski - 5 €, kolacja w restauracji - 15 €.

Plaża i ocean
Kąpiele w oceanie są uzależnione od przypływów i odpływów. W hotelach wiszą tablice, na których można znaleźć informacje o godzinach przypływów i odpływów. Związane z przypływami i odpływami prądy morskie mogą okresowo powodować zanieczyszczenie plaż wodorostami. W takich przypadkach hotele starają się zwykle jak najszybciej uprzątnąć plażę.
Od kwietnia opady deszczu są częstsze niż w okresie od września do marca. W wyniku opadów ocean jest wzburzony, co może utrudniać widoczność podczas nurkowania. Zbyt wysoka fala może spowodować odwołanie zarezerwowanego zanurzenia.
Na całym odcinku wybrzeża od Nyali do Malindi, na terenie Marine Park, organizacja Kenya Wildlife Service pobiera opłatę w wysokości ok. 5 USD za osobę/dzień od osób uprawiających sporty wodne (łącznie z nurkowaniem powierzchniowym).

Napięcie w sieci
220-240 V. Wymagane 3-wtykowe adaptery.

Przejazdy z lotniska
Tiwi Beach - ok. 90 min, Diani Beach - ok. 90 min, plaże Mombasy - 30-45 min, Malindi - ok. 120 min.

Waluta
Szyling kenijski (KES)
1 euro = ok. 110 KES

Najkorzystniej jest wymieniać dolary amerykańskie. Oprócz banków pieniądze można również wymienić w recepcji hotelowej i w większości ośrodków. Na safari radzimy zabrać gotówkę w banknotach o małych nominałach.

Odzież
Wieczorem do kolacji należy zakładać stosowny strój. W ciągu dnia w hotelach można ubierać się swobodnie. Obowiązuje zakaz plażowania nago i topless.

Różnica czasu
Latem - 1 godz., zimą - 2 godz.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de