Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Kenia Mombasa Diani Sea LodgeInformacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki dodatkowe
klimat i pogoda
nurkowanie i surfing
pola golfowe
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Kenia - opis


W Kenii czekają na Państwa zadbane hotele, wspaniałe, chronione przez rafy koralowe plaże i dogodne warunki do nurkowania. Wybierzcie się na jedno z licznych safari i odkryjcie najpiękniejsze parki narodowe oraz żyjące w nich zwierzęta. Niezależnie od tego, czy udacie się na polowanie z kamerą, czy też spędzicie urlop na plaży, Czarny Ląd z pewnością Was oczaruje.

Przyroda i środowisko
TUI wraz z Pollman's Tours, turystami odwiedzającymi Kenię i Haller Park (wyróżnionym w 1993 roku nagrodą w dziedzinie ochrony środowiska TUI International Environmental Award) zasadziło już wiele tysięcy drzew. W sumie zalesiono dotychczas ponad 3 hektary ziemi będącej dawnym składowiskiem odpadów cementowych w pobliżu Mombasy. Państwo również mogą przyłączyć się do tej inicjatywy!

Kolejnym wspieranym przez TUI projektem zalesiania są tereny na południu Kenii, w pobliżu Shimonie. Goście TUI zasadzili tam już ok. 40 000 drzewek namorzynowych na dużych obszarach wyrębu lasów u ujścia rzeki Ramisi. Od roku 2000 TUI we współpracy z NABU proponuje swoim gościom wycieczkę (z Malindi) do znajdującego się pod ochroną lasu Arabuko Sokoke. Państwa udział w wycieczce przyczyni się do jeszcze lepszej ochrony tych terenów.

Zaopatrzenie w wodę w regionie wybrzeża, podobnie jak w całej Kenii, nie jest rzeczą oczywistą. Woda jest dostępna tylko z cystern. Na skutek niewielkiej liczby opadów oraz nasilonego osadnictwa na terenach bogatszych w wodę, ośrodki turystyczne są dotknięte brakami tego cennego surowca. Dlatego prosimy Państwa o oszczędne obchodzenie się z wodą. Odprowadzanie i utylizacja ścieków to w Kenii nadal poważny problem. Podobnie ma się sprawa z wywozem odpadków z gospodarstw domowych w okolicach Bamburi.

Ze względu na zamknięcie elektrowni w całym kraju wprowadzono racjonowanie prądu, przy czym należy zauważyć, że większość hoteli jest wyposażona we własne generatory prądu. W ochronę środowiska szczególnie mocno angażują się Severin Sea Lodge (nagroda TUI Umwelt Champion 1997 i 2001) oraz Baobab Beach Resort (nagroda TUI Umwelt Champion 1999). Wiele hoteli wspiera ochronę rzadkich gatunków żółwi i małp (m.in. gerez).

Organizacja Kenya Wildlife Service (KWS) i władze lokalne prowadzą 59 parków narodowych i rezerwatów przyrody, które zajmują ok. 7,5% całkowitej powierzchni kraju. Do aktualnych projektów KWS należy m.in. opracowywanie planu zarządzania dla rezerwatu Tana River. Projekt wspierany środkami Banku Światowego polega na stworzeniu takiego programu ochrony terenów wokół Tana River, który respektowałby interesy miejscowej ludności.

Uwaga: przywóz do kraju kości słoniowej, pancerzy żółwi, korali itp. jest zabroniony. Złamanie zakazu karane jest wysokimi cłami.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de