Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Malediwy Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki dodatkowe
klimat i pogoda
surfing i nurkowanie
zaloguj się

Malediwy - wskazówki dla podróżnych

Informacja dla podróżujących z dziećmi do lat 2: w cenie pobytów organizowanych przez TUI w cenę wliczony jest podatek hotelowy (tzw. bedtax). Ponieważ dzieci do lat 2 lecą bezpłatnie i nie jest możliwe wliczenie tego podatku w cenę, w hotelu należy zapłacić 8 USD/noc.

Waluta
Rupia malediwska (MVR)
1 USD = ok. 15,47 MVR
1 EUR = ok. 20,21 MVR.
Zabroniony jest wwóz i wywóz waluty miejscowej. Na wyspach, gdzie znajdują się ośrodki turystyczne, od obcokrajowców przyjmowane są wyłącznie dewizy, najchętniej dolary amerykańskie (banknoty lub czeki). Wymiana euro i czeków podróżnych (w USD) na gotówkę (USD) nie jest możliwa. W Male i na zamieszkanych wyspach można płacić także rupiami oraz w niektórych przypadkach dolarami. Radzimy zabrać kartę kredytową jako środek płatniczy, nie ma jednak możliwości pobierania na nią gotówki. Na Malediwach nie są przyjmowane euroczeki.

Transfery i obsługa gości
Obsługę gości na wszystkich wyspach zapewnia serwis TUI. Transfer odbywa się łodziami motorowymi lub hydroplanami. Na wyspę Ari Beach goście dowożeni są zazwyczaj szybkimi łodziami motorowymi.
Uwaga: ponieważ goście rozwożeni są na kilka wysp jednocześnie, turyści udający się na wyspy Ari Beach, Kurumba i Laguna Beach muszą liczyć się z nieco dłuższym czasem oczekiwania na lotnisku.
Połączenia lotnicze: z wyspą Ari Beach istnieje połączenie lotnicze. Goście przewożeni są na wyspy hydroplanem (17 miejsc), dzięki czemu czas transferu skraca się do 20-30 minut. Informujemy, że bez dopłat wolno przewozić do 20 kg bagażu - dotyczy również klientów podróżujących klasą komfortową (Comfort Class). Zgłoszony nadbagaż zostanie w miarę możliwości załadowany na pokład lub przetransportowany oddzielnie (koszt - ok. 2 USD za kilogram nadbagażu).

Język urzędowy
Na Malediwach używa się języka divehi. Na wyspach, na których znajdują się ośrodki turystyczne, mówi się po angielsku.

Napięcie w sieci
Prąd zmienny 220 V. Angielskie trójwtykowe gniazdka nie wymagają używania dodatkowego adaptera.

Różnica czasu
Zimą +4 godziny, latem +3 godziny.

Koszty dodatkowe (ceny orientacyjne)
Drinki bezalkoholowe od 2 eu, piwo od 3,00 eu, butelka wina od 22 eu, koktajle od 8 eu, przekąski od 8 eu, kolacja w restauracji od 26 eu.

Klimat/odzież
Przez cały rok można nosić lekkie, niezobowiązujące stroje. W zupełności wystarczy odzież sportowa i stroje kąpielowe. Koniecznie trzeba ze sobą zabrać okulary słoneczne, krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym i preparat przeciw komarom.
Uwaga: Malediwy są krajem muzułmańskim. Plażowanie nago i topless jest surowo zabronione.

Sport i nurkowanie
Informacje o szkołach nurkowania i windsurfingu znajdują się w naszym serwisie. Podane tam ceny mają charakter orientacyjny. Właściciele szkół zastrzegają sobie możliwość zmiany cen. Wszystkie szkoły działają samodzielnie i na własną odpowiedzialność. Zapisy na kursy przyjmowane są wyłącznie na miejscu. Nauka prowadzona jest w języku niemieckim lub angielskim. Środkiem płatniczym oprócz gotówki są również karty kredytowe i czeki podróżne. W przypadku zapłaty kartą kredytową naliczana jest opłata manipulacyjna. Uczestnicy kursów nurkowania muszą mieć ukończone 12 lat. Od początkujących nurków wymaga się zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia.

Pakiety dla nurków
Wyjeżdżający na wyspy Kuredu, Kurumba Village, Full Moon Beach i Ari Beach/Ari Water Village mogą wykupić kurs nurkowania lub pakiet dla nurków już w naszym biurze. Za niewykorzystane w trakcie urlopu kursy ewentualnie pakiety usług nie przysługuje zwrot kosztów.

Ubezpieczenie kosztów leczenia
Radzimy zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie od kosztów leczenia w trakcie podróży, z którego będzie można pokryć ewentualne opłaty za przewóz do szpitala.

Zaopatrzenie w wodę słodką
Wszystkie wyspy, na których znajdują się nasze ośrodki wypoczynkowe, posiadają urządzenia do odsalania wody morskiej, dzięki czemu możecie Państwo korzystać z ciepłej i zimnej wody słodkiej. W niektórych ośrodkach nie ma ciepłej wody (pokoje klasy standard na wyspach Ari Beach i Kuredu; w pokojach klasy superior na tych wyspach jest zarówno ciepła, jak i zimna woda). Nie należy się tym jednak zbyt przejmować - zimna woda ma temperaturę ok. 35 sc. C. Woda wodociągowa może zawierać sól.

Plaża i morze
Stosunkowo niski poziom wody w obrębie rafy może w trakcie odpływu utrudniać pływanie. Z powodu otaczającego wyspy pasa korali radzimy zabrać ze sobą obuwie do kąpieli. Do windsurfingu świetnie nadaje się stare obuwie sportowe.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de