Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Meksyk Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
zaloguj się

Meksyk - wskazówki dla podróżnych

Waluta/środki płatnicze: peso meksykańskie (MXP)
1 euro = 13,86 MXP
1 USD = 10,91 MXP; (stan z listopada 2006 r.).
Radzimy wymieniać dolary, ponieważ euro nie wszędzie jest przyjmowane, a jego kurs wymiany jest znacznie mniej korzystny. Wwóz waluty meksykańskiej możliwy jest bez ograniczeń. Euroczeki nie są akceptowane.
Karty kredytowe: radzimy zabrać ze sobą kartę kredytową, ponieważ jest ona zazwyczaj wymagana przy meldowaniu się w hotelu. Po podpisaniu formularza in blanco klienci otrzymują nieograniczony kredyt na wszystkie oferowane w hotelu usługi dodatkowe! Niektóre banki w Cancun wypłacają gotówkę za okazaniem karty Eurocard. Karty kredytowe są akceptowane w większości restauracji i sklepów.
Różnica czasu: zimą i latem 7 godzin.
Język urzędowy: hiszpański. We wszystkich hotelach mówi się po angielsku. W hotelach RIU, Las Palapas i ośrodkach Robinson Club można także porozumiewać się po niemiecku.
Napięcie w sieci: z reguły 110-120 V. Jeśli mają Państwo stary sprzęt elektroniczny, radzimy zabrać ze sobą mały transformator. Wszystkie nowe urządzenia obsługują zakres 110-250V. Gniazdka typu amerykańskiego - konieczny specjalny adapter (do nabycia na każdym lotnisku).
Klimat/odzież: strefa upałów rozpoczynająca się poniżej 800 m n.p.m. obejmuje przede wszystkim wybrzeże i półwysep Jukatan (800 m n.p.m.). Panuje tu tropikalny, wilgotny klimat. W strefie umiarkowanej (800-2000 m n.p.m.) średnia roczna temperatura waha się w granicach 18-20 st. C, a na wysokościach powyżej 2000 m n.p.m. ok. 15 st. C. W dni deszczowe, najczęściej po południu, padają ulewne, krótkotrwałe deszcze. Najlepiej ubierać się w lekką odzież letnią z naturalnych tkanin. W przypadku pobytu w Mexico City należy dodatkowo zabrać cieplejszą odzież.
Transfery z lotniska: do Cancun ok. 15-30 min, do Playa del Carmen ok. 40-60 min, do Puerto Aventuras/Robinson Club ok. 60 min.
We wszystkich hotelach są Państwo pod opieką personelu TUI.
Taksówki (kurs zwykły) z lotniska w Cancun: do Playa del Carmen - ok. 60 USD, do strefy hotelowej Cancun - ok. 30 USD, do Robinson Club ok. 90 USD.
Przejazdy z hoteli na lotnisko są tańsze, ponieważ mogą je obsługiwać wszystkie firmy taksówkarskie. Z lotniska wolno to robić tylko jednej korporacji.
Koszty dodatkowe (ceny orientacyjne w restauracjach): napoje bezalkoholowe - ok. 1,50 euro, piwo - 2 euro, butelka wina od 25 euro, koktajle od 7 euro, przekąski od 5 euro, kolacja od 15 euro.
Hotele "All inclusive": w następujących hotelach gość jest zobowiązany do noszenia plastikowego identyfikatora: Allegro Resort Playacar oraz hotele RIU.
Napiwki: pensja w sektorze usług w Meksyku jest tak niska, że napiwek jest rzeczą oczywistą. Zwykle wynosi on 10-15%, ponieważ obsługa nie jest uwzględniona w rachunkach. Również za wyżywienie opłacone w kraju obsługa oczekuje napiwku. Bagażowemu należy wręczyć od 1 do 2 USD (w zależności od kategorii hotelu), a pokojówce ok. 5 USD za pokój tygodniowo. Podczas wycieczek objazdowych obowiązkowy napiwek jest zwykle wliczany w cenę, mimo to zwyczajowo wręcza się obsłudze niewielką sumę za obsługę.
Filmowanie/fotografowanie: filmowanie zabytków archeologicznych i obiektów muzealnych jest dozwolone wyłącznie po uzyskaniu (za opłatą) odpowiedniego zezwolenia. Szczegółowych informacji udziela rezydent TUI. Fotografowanie jest dozwolone.
Sport: żaglówki, narty wodne, wędkowanie na otwartym morzu, windsurfing, żeglarstwo spadochronowe, jazda konna, tenis i nurkowanie. Szczegółowe informacje przy opisach hoteli.
Ceny (orientacyjne) w Playa del Carmen:
l nurkowanie/50 min - 39 USD,
4-dniowy kurs nurkowania (PADI) - 396 USD,
wyprawa łodzią na rafę (nurkowanie) - 29 USD,
kurs żeglarski/1 godz. - 25 USD,
wędkowanie na otwartym morzu (1/2 dnia) - 350 USD za łódź (maks. 12 osób),
jet-ski (20-30 min) - 40-50 USD,
łódź typu banan/15 min - 10 USD.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de