Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Chorwacja Istria apartamenty SkiperInformacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
wskazówki
klimat i pogoda
nowe przepisy
wycieczki lokalne
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Chorwacja - opis


W 2000 roku 22 miejscowości w Chorwacji zostały wyróżnione Błękitną Flagą za czystość wody i plaż. Spółka hotelowa Plava Laguna w miejscowości Porec angażuje się w ramach programu Pro eco w działania na rzecz ochrony środowiska, jak np. montaż ograniczników przepływu wody oraz wdrożenie segregacji odpadów w hotelach tej spółki. Przyczynia się to do popularyzacji ekologicznych metod zarządzania hotelami. W ubiegłym roku na Istrii znacznie poprawiła się utylizacja odpadów. Także w małych wioskach usprawniono wywóz śmieci, dzięki czemu dzikie wysypiska należą już do rzadkości.
W celu ochrony populacji delfinów w wodach wokół wysp Cres i Losinj od 1987 roku prowadzony jest projekt ochrony delfinów adriatyckich, w ramach którego można zostać "ojcem chrzestnym" delfina.

Czysta woda, małe i duże zatoki, skaliste lub żwirowe - wybrzeże Zatoki Kvarner i Istrii to właściwie jedna wielka plaża. Romantyczne porty rybackie oraz śródziemnomorska roślinność, dające dużo cienia lasy sosnowe i piniowe stwarzają idealne warunki odpoczynku.
W Zatoce Kvarner i na Istrii panuje klimat śródziemnomorski. Podczas ciepłego lata niezwykle rzadko zdarzają się opady deszczu. Częściej deszcze padają jesienią. Zimy są bardzo łagodne. Niewielka amplituda temperatur w ciągu roku. Temperatura może ulegać wahaniom, gdy wieją wiatry, np. wiejący od gór Bora przynosi spadek temperatury. Wiatr od morza - mistral - przynosi zawsze piękną słoneczną pogodę.


Dalmacja obejmuje pas wybrzeża od południowego krańca wyspy Pag po miejscowość Cavtat. Wzdłuż brzegu rozrzucone są liczne małe wysepki i żyjące z turystyki większe wyspy Brac, Hvar i Korcula. Idylliczne wioski, historyczne miasta, ukryte zatoki, a przede wszystkim kryształowo czysta woda wzdłuż wybrzeża i wokół wysp czynią z Dalmacji chętnie wybierane miejsce wypoczynku.

W Dalmacji panuje klimat śródziemnomorski. Podczas ciepłego lata niezwykle rzadko zdarzają się opady deszczu. Częściej padają one jesienią. Występuje niewielka amplituda temperatur w ciągu roku. Temperatura może ulegać wahaniom, gdy wieją wiatry, np. wiejący od gór bora przynosi spadek temperatury. Wiatr od morza - mistral - przynosi zawsze piękną słoneczną pogodę.

Stolica: Zagrzeb (prawie 1 mln mieszkańców).
Liczba obywateli kraju: 4 800 000 (2000 r.).
Powierzchnia kraju: 56 691 km kw. lądu i 31 067 km kw. wód terytorialnych.
Długość wybrzeża: 5835 km.
Liczba wysp: 1185 (największe - Krk i Cres), z czego tylko 66 jest zamieszkałych.
Klimat: na północy kraju panuje klimat kontynentalny, środkowa część jest pod wpływem klimatu górskiego, natomiast południe i wybrzeże ma wszelkie cechy klimatu śródziemnomorskiego.
Struktura ludności: zdecydowana większość to Chorwaci. Do mniejszości narodowych zalicza się Serbów, Węgrów, Czechów, Słowaków i Włochów.
Religia: większość jest wyznania rzymsko-katolickiego. Niewielką część stanowią muzułmanie i ortodoksi.

katalog Chorwacjipowrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de