Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Sri Lanka Wskazówki
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki dodatkowe
klimat i pogoda
zaloguj się

Sri Lanka - wskazówki dla podróżnych

Dni świąteczne: banki nieczynne są w dniu 30.06.

Wskazówka: raz w miesiącu, w dzień, kiedy przypada pełnia księżyca, w restauracjach i hotelach nie serwuje się napojów alkoholowych.

Klimat/odzież: tropikalny klimat monsunowy. Temperatury w ciągu dnia wynoszą ok. 30 stopni. W dni deszczowe spadają krótkie, ulewne deszcze, po których szybko wraca słoneczna pogoda. Radzimy zabrać lekką odzież letnią z naturalnych tkanin. Lekka kurtka lub pulower przyda się w chłodniejszy wieczór lub podczas wycieczek w góry.

Klimatyzacja: na Sri Lance prawie wszystkie autobusy są wyposażone w klimatyzację, która niekiedy pracuje dość głośno i powoduje przeciągi. Dlatego radzimy zabierać ze sobą lekką kurtkę lub pulower.

Język urzędowy: syngaleski i tamilski. Językiem handlowym jest angielski.

Plaża i morze: w zależności od położenia hotelu możecie Państwo zetknąć się z występowaniem silnych przypływów. W miesiącach letnich plaża może zostać całkowicie zalana wodą. Większość zdjęć prezentowanych w katalogu była wykonana zimą i pokazuje warunki panujące nad morzem w miesiącach zimowych. W trakcie przypływu kąpiele w morzu mogą być niebezpieczne. Prosimy zwracać uwagę na kolor flag na plażach hotelowych oraz stosować się do ostrzeżeń udzielonych przez rezydenta.

Napięcie w sieci: prąd zmienny 220 V. Potrzebna jest przejściówka do wtyczek angielskich.

Transfer:
Beruwela/Bentota - 3,5 godziny,
Ahungalla/Kosgoda - 4 godziny,
Marawila - 1 godz.,
Negombo - 20 min.,
Kalutara/Waduwa - 2,5 godz.

Ubezpieczenie: radzimy zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, np. w ramach optymalnego ubezpieczenia TUI.

Waluta/środki płatnicze: miejscowa waluta: rupia lankijska (LKR)
1 euro = ok. 165 LKR (czerwiec 2008 r.)
Banknoty waluty miejscowej można wwozić i wywozić do kwoty 1000 LKR. Wwóz walut obcych jest dozwolony bez ograniczeń. Wymiana waluty przed wyjazdem ze Sri Lanki możliwa jest na lotnisku za okazaniem kwitu wymiany.

Karty kredytowe: zalecane jako środek płatniczy (nie do wymiany pieniędzy!).

Różnica czasu: latem czas środkowoeuropejski + 4 godziny, zimą czas środkowoeuropejski + 5 godzin.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de