Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Sri Lanka Informacje o kraju
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki dodatkowe
klimat i pogoda
zaloguj się

Sri Lanka - opisPodróż na Sri Lankę to podróż do raju. Temu, kto miał już okazję poznać wyspę, kojarzy się ona z zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, górami, wodospadami, bujną przyrodą, wybornym smakiem herbaty, aromatem curry, orzechami kokosowymi, smakiem przypraw, dźwiękiem bębnów i przede wszystkim z wesołymi, przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami.

Licząca zaledwie 66 tys. km kw. wyspa ma mnóstwo do zaoferowania. Ruiny miast będące świadkami wielowiekowej historii i kultury, dagobas i pomniki będące wyrazem głębokiej religijności. Zachwycające piękno natury: wielokilometrowe plaże, tropikalna dżungla, niespotykana flora gór, soczysta zieleń o najróżniejszych odcieniach, uprawy warzyw, ryżowe pola na łagodnych wzniesieniach i zbocza gór pokryte krzewami herbaty. Sri Lanka zdumiewa turystów swoją różnorodnością.

Przyroda i środowisko
W regionach turystycznych jakość wody morskiej jest dobra. Plaże hotelowe są codziennie oczyszczane w przeciwieństwie do plaż publicznych. Na niektórych plażach mogą występować wodorosty. Strefy ochrony wybrzeża mają na celu zabezpieczenie raf koralowych przed zniszczeniem. Nielegalna uprawa korali prowadzi do silnej erozji wybrzeża.

Nie ma jeszcze dobrze funkcjonującego systemu utylizacji ścieków, ale zgodnie z założeniami planu NEAP (The National Environmental Action Plan) działania na rzecz budowy oczyszczalni ścieków mają zostać podjęte. Z inicjatywy związku hotelarskiego Negombo Hotel Association zorganizowano w Negombo system składowania i utylizacji odpadów. Organizacje takie jak EcoSolidar prowadzą działania na rzecz utylizacji system składowania i utylizacji odpadów. Organizacje takie jak EcoSolidar prowadzą działania na rzecz utylizacji poprzez kompostowanie, tym bardziej że 80% odpadów to odpady organiczne. Ministerstwo ochrony środowiska ogłosiło w kwietniu 2000 trzyletni plan utylizacji odpadów na Sri Lance, którego głównym punktem są ograniczanie ilości odpadów oraz recykling. W ten sposób będzie można zmniejszyć zanieczyszczenie atmosfery, które wcześniej było efektem spalania odpadów.

Ok. 75% energii elektrycznej produkowane jest przy wykorzystaniu energii wody. Państwo wspiera również wykorzystanie biogazu. W Hambantota istnieje projekt pozyskiwania energii wiatru.

Programy zalesiania mają powiększyć powierzchnię obszarów leśnych z 17 do 30% powierzchni kraju. 12% powierzchni wyspy to tereny chronione. Stworzono 11 parków narodowych, 23 rezerwaty przyrody i 29 stref ochronnych. Nielegalna zabudowa i coraz silniejsze osadnictwo na wyspie przyczyniają się do zmniejszenia przestrzeni życiowej słoni.

Państwo również mogą przyczynić się do ochrony fauny i flory. Prosimy - nie kupujcie żadnych pamiątek wykonanych z zagrożonych zwierząt i korali.powrót
drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de