Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównapomocuczciwie i otwarcie
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
zaloguj się

Uczciwie i otwarcie - rady i wskazówki


Chcemy, abyście byli Państwo zadowoleni. Prosimy uważnie przeczytać poniższe wskazówki i rady, co pozwoli Wam uzyskać informacje i wyrobić sobie właściwy pogląd o miejscu, w którym spędzicie urlop. Poniższe uwagi wyjaśniają i przybliżają sposób opisu hoteli w katalogu. Najważniejsze punkty tego opisu przedstawiamy poniżej w przejrzystej formie.

Ceny
Zastrzegamy sobie prawo doliczania do naszych cen końcowych kwoty odpowiadającej dodatkowym podatkom lub zmianom stopy podatkowej, które nie zostały uwzględnione w cenniku w chwili oddawania katalogu do druku. Dotyczy to również tych podróży, które zostały już zarezerwowane, ale jeszcze nie rozpoczęte.
Ceny podane w euro są przeliczane na złotówki wg kursu sprzedaży w banku West LB w dniu rezerwacji. Informacja o tym jest na każdym potwierdzeniu podróży wystawianym naszym klientom.

Transport
Loty TUI są przeważnie lotami non stop. W przypadku lotów bezpośrednich zastrzegamy sobie prawo międzylądowań. W biurze podróży otrzymają Państwo informacje dotyczące trasy lotu, godziny odlotu i ewentualnych międzylądowań. Dzień odlotu i dzień przylotu zalicza się do okresu urlopu. Czasami zachodzi konieczność dokonania krótkoterminowych zmian w rozkładzie lotów. Nie wszystkie odloty można zaplanować w godzinach porannych i nie wszystkie loty powrotne mają miejsce w godzinach wieczornych. Jest to konieczne w celu racjonalnego wykorzystania samolotów i utrzymania cen lotów na przystępnym poziomie. Jako naszych partnerów wybieramy zawsze tylko solidne krajowe i zagraniczne linie lotnicze. Opóźnień lotów nie zawsze daje się uniknąć. Powodem ich mogą być złe warunki atmosferyczne, strajki nawigatorów lub pracowników lotniska docelowego. Również przepełnienie międzynarodowej przestrzeni powietrznej doprowadzić może do znacznych opóźnień. Podczas lotu - w zależności od pory dnia - otrzymają Państwo napoje i posiłki.

Transfer
Po przybyciu do docelowego portu lotniczego i dokonaniu odprawy celnej zostaną Państwo powitani przez nasz personel. Tutaj też nastąpi przydział miejsc w autokarach, gdzie otrzymają Państwo od personelu TUI wszystkie informacje dotyczące czasu odjazdu i trasy transferu. Aby wszyscy goście jak najszybciej dotarli do hoteli, organizowany jest często transfer zbiorowy. Transfer zbiorowy polega na tym, że gości rozwozi się jednym autokarem do kilku hoteli. Z reguły w czasie transferu towarzyszy Państwu personel TUI.

Hotele
Wszystkie oferowane przez nas hotele i ośrodki wczasowe posiadają pozwolenie na prowadzenie działalności turystycznej wydane przez odpowiednie władze. Wszystkie hotele, bungalowy i apartamenty zostały przez nas starannie wyszukane i sklasyfikowane według własnej skali ocen. Wyniki tej oceny umieściliśmy przy nazwach obiektów. Ocena ta nie zawsze więc odpowiada kryteriom przyjętym w danym kraju.

Zakwaterowanie
Mają Państwo prawo do zakwaterowania w pokoju o kategorii wymienionej w potwierdzeniu rezerwacji, przy czym przydział pokoi leży w gestii właściciela hotelu.

Pokoje 1-osobowe
Wiele hoteli dysponuje tylko ograniczoną liczbą pokoi jednoosobowych. Ich wielkość, wyposażenie oraz lokalizacja nie zawsze jest taka sama, jak pokoi dwuosobowych. W niektórych hotelach istnieje możliwość zarezerwowania pokoju dwuosobowego do użytkowania przez jedną osobę.

Ogrzewanie/klimatyzacja
Hotel jest wyposażony w ogrzewanie lub w klimatyzację tylko w przypadku, gdy wyraźnie jest to wymienione w opisie obiektu.

Dostawianie łóżka
W wielu pokojach hotelowych istnieje możliwość dostawienia dodatkowego łóżka przeznaczonego najczęściej dla towarzyszących dzieci, przy czym może to być wersalka lub kanapa. Oczywiście po dostawieniu dodatkowego łóżka zmniejsza się wolna przestrzeń w pokoju.

Apartamenty i bungalowy
Studia to 1-pokojowe apartamenty, co oznacza, że pokój dzienny i sypialnia są połączone. W przypadku apartamentów z l lub 2 sypialniami są one zwykle oddzielone od pokoju dziennego drzwiami. W wyjątkowych przypadkach, kiedy sypialnia oddzielona jest zasłoną lub nie jest oddzielona od pokoju, w opisie hotelu znajduje się odpowiednia adnotacja. Kuchnie, aneksy kuchenne i nisze kuchenne w apartamentach/bungalowach wyposażone są w: lodówkę, miejsce do gotowania, często w czajnik lektryczny i kuchenkę mikrofalową, zlewozmywak, niezbędną liczbę naczyń, sztućce itp., tzn. w podstawowe wyposażenie potrzebne podczas urlopu. Nie mogą one oczywiście równać się z kuchniami w Państwa domach. Również pozostałe wyposażenie jest dostosowane do potrzeb urlopowych.
W wielu apartamentach i bungalowach koszty zużycia wody, prądu lub gazu są wliczone w cenę podróży. Do usług wliczonych w cenę należą również przeważnie: zmiana pościeli, ręczników i końcowe sprzątanie. Mogą jednak być odstępstwa od tej reguły. Prosimy zwrócić uwagę na szczegółowe dane w opisie obiektów.

Przyjazd i odjazd
Prosimy pamiętać, że pokój hotelowy w dniu odjazdu należy z reguły opuścić do godziny 12. Dokładne sprzątnięcie pokoju trwa dość długo. Prosimy o wyrozumiałość, jeżeli w wypadku przyjazdu o bardzo wczesnej porze dnia nie będą Państwo mogli natychmiast zająć pokoju.

Wyżywienie i napoje
W obcych krajach przygotowuje się potrawy często w inny sposób niż u nas. Radzimy nastawić się na kuchnię typową dla danego kraju. W wielu regionach urlopowych napoje podaje się bardzo mocno schłodzone, a napoje alkoholowe spożywane w ciepłym klimacie szczególnie mocno obciążają organizm. Z tego względu radzimy Państwu początkowo ostrożnie próbować jedzenia i picia, aby ułatwić organizmowi przystosowanie się do innej kuchni i odmiennych warunków klimatycznych. Posiłek na pokładzie samolotu wchodzi w skład opłaconego wyżywienia.

Opieka i serwis
W różnych krajach podchodzi się do sprawy obsługi w różny sposób, odpowiednio do miejscowej mentalności. Oznacza to np., że czasem zamiast perfekcji, do której nawykliśmy, spotkamy się z improwizacją. Ewentualne niedociągnięcia wyrównywane są często wyjątkową grzecznością.
Personel TUI Service opiekuje się naszymi gośćmi w ramach oferowanych usług, jeśli nie zostały wyraźnie podane inne informacje. Z reguły w dzień po przyjeździe w wielu ośrodkach wczasowych mają miejsce imprezy powitalne organizowane przez TUI. Na tablicy informacyjnej lub w hotelowej broszurce informacyjnej TUI podane jest nazwisko rezydenta TUI oraz informacja, gdzie i o jakiej porze mogą go Państwo znaleźć. W przypadku szczególnych życzeń czy wystąpienia problemów prosimy się niezwłocznie zwrócić do niego. Postaramy się wtedy Państwu jak najszybciej pomóc, tak aby byli Państwo naprawdę zadowoleni z wczasów spędzonych w naszym ośrodku.

Zaopatrzenie w wodę i energię elektryczną
W krajach południowych oraz w odległych regionach kuli ziemskiej mogą czasem wystąpić trudności z zaopatrzeniem w wodę. Niekiedy musi ona być nawet racjonowana. Dotyczy to również zaopatrzenia w energię elektryczną. W przypadku wystąpienia takich zakłóceń dołożymy wszelkich starań, aby możliwie ograniczyć ich rozmiary. Z powodu braku wystarczającej ilości personelu i problemów z częściami zamiennymi naprawy mogą czasem potrwać nieco dłużej, niż należałoby oczekiwać.

Telewizja
Prawie wszystkie hotele TUI dysponują telewizją satelitarną.

Sport, rozrywka i animacja
W wielu hotelach i ośrodkach wczasowych istnieje możliwość uprawiania sportu. Pomimo iż liczba urządzeń i boisk sportowych jest z reguły wystarczająca, może się zdarzyć, że będą się one cieszyć tak dużą popularnością, iż konieczne będzie okazanie cierpliwości i pójście na kompromis. Może to dotyczyć terminów, częstotliwości lub długości korzystania z zajęć sportowych.
W niektórych hotelach oferowane są programy rozrywkowe. Jeśli nie zaznaczono inaczej w opisie hotelu, programy animacyjne dla dorosłych i dzieci prowadzone są w językach obcych. Programy animacyjne dla dzieci przeznaczone są zazwyczaj dla maluchów w wieku powyżej 5 lat, przy czym nie przewidują one całodziennej opieki, lecz oferują jedynie kilkugodzinne zajęcia prowadzone przez animatorów.
Przy wysokiej temperaturze powietrza i intensywnym użytkowaniu woda w basenach hotelowych musi być zmieniana częściej niż zwykle. Czyszczenie basenu i całkowita wymiana wody jest od czasu do czasu konieczna - dotyczy to także basenów, wyposażonych w urządzenia do przetaczania wody. Podczas wykonywania tych prac korzystanie z basenu jest przez krótki czas niemożliwe.
Liczba leżaków i parasoli plażowych nie zawsze odpowiada liczbie łóżek hotelowych.Plaże są zwykle własnością publiczną, tzn. są one dostępne dla wszystkich. 0 czystość plaży dbają miejscowe władze gminne.

Prace budowlane
Budynki użytkowane w sposób intensywny przez turystów wymagają oczywiście od czasu do czasu remontu. W przypadku rozpoczęcia w Państwa hotelu lub w najbliższym sąsiedztwie prac budowlanych powiadomimy Państwa niezwłocznie o ich rodzaju oraz rozmiarach. Niekiedy prace budowlane rozpoczynane są z dnia na dzień lub są nagle podejmowane na nowo po dłuższej przerwie. Dotyczy to zarówno prywatnych, jak i publicznych robót budowlanych. Niestety przeważnie nie mamy wpływu na ich przebieg.

Hałas
W krajach południowych ulice wieczorem, a przy pięknej pogodzie także i nocą, są pełne życia. Z tego względu należy się liczyć z zakłóceniem ciszy nocnej. Jeśli źródła hałasu przekraczają normalny poziom, staramy się informować Państwa o tym za pomocą wskazówek w naszych katalogach, zwracając uwagę na istniejące w pobliżu ośrodka wczasowego bary, dyskoteki oraz inne źródła hałasu.

Przed i po sezonie
W okresie przed- i posezonowym niektórzy właściciele hoteli z powodu mniejszej liczby gości oferują swoje usługi w ograniczonym zakresie. Może też się zdarzyć, że hotel zostanie wcześniej zamknięty lub później otwarty, niż było to przewidziane. W takich przypadkach poszukamy dla Państwa innej, co najmniej równorzędnej oferty. Poza tym liczba ofert dotyczących spędzania wolnego czasu, uprawiania sportu i rozrywek także może być ograniczona. Za to mogą Państwo cieszyć się spokojem, większą ilością miejsca i lepszą obsługą, gdyż personel ma dla Państwa więcej czasu.

Odlot
Informacje na temat podróży powrotnej, godziny wylotu i terminie wyjazdu z hotelu znajdziecie Państwo odpowiednio wcześniej na tablicy TUI w hotelu lub w specjalnej teczce informacyjnej. Po przybyciu na lotnisko otrzymacie istotne informacje dotyczące odprawy. W hali wylotów znajduje się ponadto punkt informacyjny TUI, gdzie możecie Państwo uzyskać dodatkowe wskazówki i pomoc.

Fly & Drive
To oferta dla tych, którzy chcą poznać kraj na własną rękę. Rezerwując ten rodzaj wyjazdu otrzymujecie Państwo (oprócz przelotu tam i z powrotem) samochód określonej grupy z oferty TUI Cars. Samochód będzie czekał na lotnisku. Możecie zwiedzać kraj bez limitu kilometrów. Przed odlotem zostawiacie samochód także na lotnisku.

Staraliśmy się udzielić Państwu jak najbardziej wyczerpujących informacji dotyczących naszych ofert urlopowych. Życzymy już dziś przyjemnego, wspaniałego wypoczynku.
Zasłużyliście na niego!

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de