Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównawynajęcie samochoduTUI Cars
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
zaloguj się

Bądź niezależny!
Wynajmij samochód i zwiedzaj obce kraje na własną rękę.


TUI Cars to gwarancja spędzenia urlopu według własnych życzeń. Nikt nie będzie Państwu mówił kiedy i dokąd macie pojechać. Zrobicie to, na co będziecie mieli ochotę. Gwarantujemy dobry stan techniczny samochodu (auta maksymalnie jednoroczne), sprawny serwis na miejscu oraz opiekę przedstawiciela TUI Cars przez cały okres wynajęcia (telefon SOS czynny cała dobę).
Podane ceny i świadczenia są aktualne jedynie przy rezerwacji w naszym biurze. Jest to możliwe nawet na 2 godziny przed wylotem. Formalności załatwimy szybko i bezproblemowo, a po wylądowaniu będziecie Państwo mieli do dyspozycji wybrany model samochodu na lotnisku docelowym, w hotelu czy ośrodku apartamentowym.

Samochód można zarezerwować samemu przy pomocy poniższego linku:

TUI Cars

lub w naszym biurze korzystając z
formularza rezerwacyjnego.

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie obowiązkowe
W cenie wynajmu zawarte jest obowiązkowe ubezpieczenie od szkód na osobach trzecich i ich majątku. We wszystkich krajach, gdzie można wynająć samochód z oferty TUI Cars, górna kwota odpowiedzialności przy szkodach rzeczowych jest nieograniczona, a przy szkodach na osobach wynosi 8 mln euro. Szczególnie ważne jest to, że ochrona ubezpieczeniowa jest zawsze zgodna z prawem danego kraju.

Pełne ubezpieczenie (CDW/LDW) i ubezpieczenie od kradzież pojazdu (THF)
Te ubezpieczenia zawarte są w cenie we wszystkich krajach (z wyjątkiem kradzieży w Tunezji oraz na Kubie). Ubezpieczenie CDW/LDW pokrywa szkody w pojeździe, a THF kradzież i zniszczenia z nią związane (nie obejmuje rzeczy prywatnych znajdujących się w pojeździe).

Przy odbiorze samochodu konieczne jest złożenie kaucji. W przypadku szkody w pojeździe lub kradzieży kaucja ta zostanie zatrzymana przez stację wynajmu jako udział własny, a następnie zostanie zwrócona klientowi przez World of TUI Cars.

Ważne informacje na temat udziału własnego
Wyłączone z ubezpieczenia są koszty lub szkody wynikające z:
  • jazdy po pijanemu lub przekroczenia przepisów ruchu drogowego,
  • uszkodzenia podwozia lub miski olejowej,
  • utraty lub uszkodzenia kluczyków,
  • kradzieży z auta prywatnych rzeczy,
  • kosztów dodatkowych (np. holowania, rozmów telefonicznych, dodatkowego noclegu itp.).

Ubezpieczenie pasażerów
To ubezpieczenie można wykupić dodatkowo przy wynajmowaniu samochodu na miejscu (na Wyspach Kanaryjskich jest ono zawarte w cenie). Wysokość kwoty odszkodowania zależy od liczby pasażerów. Odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu (inwalidztwo) i w przypadku śmierci zależy od kraju.


Warunki wynajęcia

Umowa
TUI jest jedynie przedstawicielem firmy wynajmującej pojazdy (np. Europcar). Umowę podpisują Państwo na miejscu przy odbiorze samochodu. Proszę przygotować oryginały prawa jazdy i dowodu tożsamości (kopie nie będą akceptowane)

Rezerwacja
Rezerwacja jest możliwa w naszym biurze nawet do 2 godzin przed rozpoczęciem podróży (ale wówczas bez gwarancji, że będą jeszcze wolne samochody w danej grupie). Rezerwacja samochodu odbywa się zgodnie ze "Szczegółowymi Warunkami Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych TUI".

Odbiór samochodu
Warunkiem podstawienia samochodu na lotnisku jest podanie numeru lotu i godziny przybycia, a przy odbiorze w hotelu nazwy miejscowości, hotelu i godziny. Odbiór samochodu możliwy jest tylko w godzinach pracy placówek wynajmujących pojazdy. Podstawą obliczenia ceny wynajmu jest okres 24-godzinny począwszy od chwili wynajęcia samochodu. W przypadku zmiany sezonu dla całego okresu wynajmu samochodu obowiązuje cena z dnia wynajmu.

Telefon alarmowy
Telefon alarmowy TUI Cars w razie problemów jest zawsze do Państwa dyspozycji. Służymy Państwu szybką pomocą. Numer telefonu umieszczony jest na umowie wynajmu samochodu.

Rezerwacja według tabeli grup pojazdów
Wymienione w tabelach modele aut stanowią jedynie przykład wielkości i mocy pojazdów w danej klasie. Podstawą potwierdzenia rezerwacji jest grupa samochodów, a nie dany model.

Zapłata
Zapłatę uiszcza się z góry w złotówkach w naszym biurze. Bon (voucher) jest jednocześnie dowodem wpłaty i potwierdzeniem rezerwacji.

Prawo jazdy i minimalny wiek kierowcy
W zależności od kraju ustalany jest minimalny wiek kierowcy (w niektórych krajach także maksymalny). Są również ograniczenia przy wypożyczaniu samochodów wyższej klasy. Wszędzie respektowane jest polskie prawo jazdy.

Wyposażenie dodatkowe
Foteliki dla dzieci i bagażniki dachowe otrzymają Państwo za opłatą. Przy rezerwacji fotelika należy podać wiek dziecka. Rezerwacja bagażników dachowych możliwa jest tylko po wcześniejszym uzgodnieniu, ponieważ nie dla każdego typu samochodu bagażniki są dostępne.

Kaucja
W momencie odbioru samochodu na Państwa karcie kredytowej blokowana (nie pobierana!) jest kaucja. Jej wysokość jest różna w zależności od kategorii pojazdu oraz wypożyczalni i waha się od 250 do nawet 1000 € w przypadku najdroższych samochodów.

Tankowanie
Przy odbiorze samochód przeważnie jest zatankowany do pełna i należy go zwrócić w takim samym stanie. Zdarza się też, że dostaną go Państwo z np. połową zbiornika. Wtedy oddają Państwo auto również zatankowane do połowy (odpowiednia adnotacja będzie w kontrakcie podpisywanym na miejscu).

Ważna informacja
W większości krajów nie jest dozwolona jazda po drogach nieutwardzonych (piasek, szutr). Szkody wynikłe z używania samochodu na takich drogach nie podlegają ubezpieczeniu.

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de