Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównatuż przed wylotemniepełnosprawni
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
zaloguj się

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych na
niemieckich lotniskach


Berlin Schönefeld
Dostępne są specjalne toalety i windy. Miejsca na samochód znajdują się na parkingach P1, P3 i P6. Wózki można zamówić bezpośrednio w liniach lotniczych lub w firmie obsługi naziemnej GlobeGround-Berlin.
>>> strona lotniska po niemiecku
>>> strona lotniska po angielsku

Berlin Tegel
Na lotnisku znajdują się rampy dla wózków, specjalne toalety i łazienki (przy bramce nr 1 i 16), dostępne z wózka telefony w hali odlotów. Bezpłatne wózki lub serwis transportowy w obrębie lotniska można zamówić telefonicznie pod numerem +40 30 88756408.
Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych znajdują się obok stanowisk firm wynajmujących samochody na dolnym poziomie na parkingu krótkoterminowym P2 w centralnym kręgu przed halą odlotów. Po przedłożeniu legitymacji osoba niepełnosprawna płaci maksymalnie 20 €.
>>> strona lotniska po niemiecku
>>> strona lotniska po angielsku

Frankfurt
Do urządzeń ułatwiających podróżowanie osobom niepełnosprawnym należą automatyczne drzwi, specjalne telefony i toalety. Dostępne są specjalne poczekalnie dla osób niepełnosprawnych. Po wcześniejszej rezerwacji (tel. +49 69 69066666, +49 69 69021300, +49 69 69022122) można otrzymać bezpłatnie wózek.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się w podziemnym garażu przy terminalu 1. Można stamtąd bez problemu dostać się wózkiem do hal odlotu. W terminalu 2 polecamy skorzystanie z parkingu P8 na poziomie U4 w rzędzie 17. Stamtąd specjalną windą można się dostać do hali odlotów.
>>> lotnisko bez barier (plik pdf w jęz. niemieckim)
>>> lotnisko bez barier (plik pdf w jęz. angielskim )

Düsseldorf
Całe lotnisko (poza sklepem wolnocłowym w terminalu C) jest dobrze przystosowane dla niepełnosprawnych. Do dyspozycji są bezpłatne wózki. Prosimy o zgłaszanie specjalnych życzeń w centralnym punkcie informacyjnym.
Wszystkie busy oraz wagoniki kolejki SkyTrain są przystosowane do pasażerów na wózkach i osób niepełnosprawnych. Kierowcy posiadający legitymacje niepełnosprawnego mogą bezpłatnie parkować na parkingach P1, P2 i P3.

Hamburg
Osoby niepełnosprawne proszone są o kontakt z centralnym punktem informacyjnym na lotnisku i przekazanie życzeń dotyczącej niezbędnej pomocy. Specjalny serwis medyczny DRK (www.drk-mediservice.de) jest do Państwa dyspozycji. Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajdują się we wszystkich terminalach. Wyznaczone miejsca dla samochodów są na wszystkich parkingach w pobliżu wyjść. Przy budynków terminali znajdują się zatoczki pozwalające wysadzić i zabrać do samochodu niepełnosprawnego. Przy odprawie pomoże Państwu przeszkolony personel.
>>> lotnisko bez barier (plik pdf w jęz. niemieckim)
>>> lotnisko bez barier (plik pdf w jęz. angielskim)

Hanower
Mogą Państwo bezpłatnie otrzymać wózek przy wszystkich stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej. Windy i toalety są przystosowane dla niepełnosprawnych. Na parkingach P1 i P2 są zarezerwowane wydzielone miejsca.
>>> informacje dla niepełnosprawnych (w jęz. niemieckim)
>>> informacje dla niepełnosprawnych (w jęz. angielskim)

Lipsk
Praktycznie całe lotnisko przystosowane jest dla niepełnosprawnych. Wszystkie ciągi piesze, restauracje, sale konferencyjne, poczekalnie i toalety są osiągalne na wózkach. W budynku parkingowym na każdym poziomie znajdują się wydzielone miejsca w pobliżu wyjść i wind. Na poziomie drugim do stanowisk odprawy prowadzi sześć przejść.
Na parkingu P1 naprzeciwko terminalu B są wyznaczone miejsca postojowe. Kolejne miejsca są w pierwszym rzędzie na P2. Wszyscy niepełnosprawni z kartą europejską mogą na wszystkich oznakowanych miejscach parkingowych pozostawić swój samochód bezpłatnie.
Ewentualne życzenia dotyczące pomocy wyspecjalizowanego personelu proszę zgłaszać bezpośrednio w biurze przy dokonywaniu rezerwacji lub w informacji na lotnisku w terminalu B.

Monachium
Trasy bez barier oraz specjalne windy znajdują się zarówno w terminalu 1, jaki i 2. Umożliwiają one bez problemów osobom niepełnosprawnym zmianę poziomu i terminalu. Wszystkie specjalnie przystosowane urządzenia są oznakowane międzynarodowym symbolem. Poza tym we wszystkich punktach informacyjnych można poprosić o pomoc wyspecjalizowanego personelu. W każdym punkcie informacyjnym w hali odlotów oraz w specjalnej poczekalni w terminalu 2 dostępne są bezpłatne wózki.
We wszystkich garażach i na placach parkingowych jest duża liczba oznakowanych miejsc.
>>> informacja po polsku (plik pdf, str. 20)

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de