Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Dania ważne informacje
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
ważne informacje
zaloguj się

Ważne informacje dla wynajmujących domy wakacyjne w Danii


Przyjazd
Z reguły klucze można odebrać od godz. 15.00 pod adresem, który będzie podany w Państwa dokumentach podróży.
Jeśli po drodze wydarzy się coś, co uniemożliwi Państwu odebranie kluczy do godz. 17.00, prosimy o kontakt telefoniczny z biurem wydającym klucze lub miejscowym przedstawicielstwem TUI/Wolters.
Jeśli natomiast od razu planują Państwo późny przyjazd lub rozpoczęcie pobytu w następnym dniu, prosimy o poinformowanie o tym przedstawicielstwa TUI/Wolters. Być może w takim przypadku odbiór kluczy będzie w innym miejscu, ale na pewno zadbamy o to, by w domku było ciepło.
Wraz z dokumentami podróży otrzymają Państwo mapkę z lokalizacją punktu odbioru kluczy i położeniem zarezerwowanego domku.

Łóżka
Duńskie standardy wymiarów łóżek różnią się nieco od tych, które obowiązują w innych krajach. Długość wynosi od 180 do 200 cm. Szerokość łóżek 2-osobowych waha się od 120 do 180 cm (często z jednym materacem), 1-osobowych od 70 do 90 cm. Podane wymiary dotyczą tylko łóżek. Wymiary tapczanów, kanap czy innych możliwości spania mogą się różnić od podanych wyżej.
Nawet jeśli w wyposażeniu domku jest łóżeczko dla małego dziecka, pościel, kołderkę i poduszkę muszą Państwo przywieźć ze sobą.

Ogrzewanie
Od listopada do maja ogrzewanie będzie włączone przez 24 godziny przed przyjazdem. Dzięki temu zastaną Państwo domek nagrzany do temperatury 14-18° C, a wodę w krytym basenie do 24-28° C. Z tego powodu może wystąpić różnica między początkowym wskazaniem licznika prądu, a tym, co znajdą Państwo na druku zużycia energii. Do obliczania należności bierze się stan licznika zanotowany na formularzu.

Wyposażenie kuchni
Ilość naczyń, wielkość zastawy stołowej itp. przystosowana jest do liczby gości, dla której dom jest przeznaczony. Na pewno nie znajdą tu Państwo tyle sprzętu, ile mają w domu, ale będzie wystarczająca ilość garnków, talerzy, szklanek czy sztućców.
Proszę pamiętać, że nawet, jeśli wykupili Państwo końcowe sprzątanie, kuchnia musi być czysta przed wyjazdem (naczynia, sprzęt).

Proszę przywieźć
Jeśli nie zarezerwowaliście Państwo bielizny pościelowej i ręczników, proszę je przywieźć ze sobą. Proszę nie zapomnieć również o: ściereczkach kuchennych, zmywakach, środkach czystości czy papierze toaletowym. Jeśli w domku jest łóżeczko dla malucha i będą Państwo z niego korzystać, trzeba przywieźć własną pościel, kołderkę i poduszkę.

Końcowe sprzątanie
Mogą Państwo zdecydować się na własnoręczne posprzątanie domu przed wyjazdem. W takim przypadku muszą Państwo skorzystać z własnych środków czystości (przywiezionych lub kupionych na miejscu).
Mamy jednak propozycję - miejcie Państwo urlop od początku do końca! Gruntowne posprzątanie domu (zwłaszcza basenu i whirpoola) zajmuje wiele godzin intensywnej pracy. Można więc końcowe sprzątanie wykupić już przy rezerwowaniu domku.
Zarówno sprzątanie, jak i kontrolę stanu czystości w przypadku, gdy sami Państwo zdecydujecie się na tę czynność, przeprowadza miejscowa, wyspecjalizowana firma. Jeśli domek jest posprzątany niewystarczająco, otrzymają Państwo rachunek w wysokości odpowiadającej liczbie godzin poświęconych na doprowadzenie domku do właściwego stanu.
Nawet, jeśli zarezerwowali Państwo końcowe sprzątanie, prosimy pamiętać o tym, że do Państwa obowiązków należy: umycie naczyń kuchennych, wstawienie sprzętów na ich miejsce oraz wyczyszczenie grilla i mebli ogrodowych.

Śmieci
W soboty, które są dniem przyjazdu i wyjazdu, nie wywozi się śmieci. Może się więc zdarzyć, że po przyjeździe znajdą państwo na posesji worki ze śmieciami. Także w dniu wyjazdu będą Państwo zmuszeni pozostawić tam swoje śmieci. Dzień, w którym miejscowa firma zabiera worki ze śmieciami, może być różny w różnych regionach.
Proszę zwrócić uwagę, że tylko oryginalne, nie porozrywane i nie przepełnione worki będą odbierane przez firmę realizującą tę usługę. Nie należy worków napełniać wyżej, niż do wyraźnie zaznaczonej linii. Jeśli zabraknie Państwu worków na śmieci, proszę zwrócić się w tej sprawie do lokalnego serwisu lub kupić je w najbliższym sklepie.

Koszty dodatkowe
Koszty dodatkowe nie są zawarte w cenie. Za prąd, gaz i wodę płacą Państwo wg wskazań liczników. Po przyjeździe znajdą Państwo w swoim domku formularz ze stanami początkowymi. Proszę tam zapisać stan liczników w dniu wyjazdu i przedstawić go w biurze przy zdawaniu kluczy. Kwota do zapłaty zostanie rozliczona wraz z wpłaconą wcześniej zaliczką.
W momencie odbioru kluczy lub przy przekazaniu domu będzie pobrana zaliczka na poczet kosztów. W zależności od domu i wyposażenia wynosi ona w sezonie 2007:

  • domy z basenem - 350 €,
  • domy z whirpoolem - 150 €,
  • pozostałe domy - 100 €.
Najpóźniej 3 tygodnie po Państwa wyjeździe nadwyżka zostanie przelana na podane przez Państwa konto. Stosowny formularz do podania tych informacji dołączony będzie do dokumentów podróży. Trzeba go zostawić w miejscowym biurze przy odbiorze kluczy.
Jeśli koszty dodatkowe będą wyższe, otrzymają Państwo stosowny rachunek.

Wyjazd
Wyjazd musi nastąpić do godz. 10.00 i do tego czasu dom powinien być kompletnie posprzątany, a klucz oddany tam, skąd go Państwo odebraliście. Przed wyjazdem proszę dokładnie zamknąć okna i drzwi oraz sprawdzić, czy wszystkie sprzęty stoją tam, gdzie zastaliście je Państwo na początku pobytu.
Proszę odczytać stan licznika prądu, licznik impulsów telefonicznych oraz w niektórych domach także licznik zużycia wody. Dane proszę umieścić na specjalnym druku (zobacz koszty dodatkowe)
Jeśli zechcą Państwo opuścić domek wcześniej, niż jest to zaznaczone w umowie najmu, proszę koniecznie (ze względów ubezpieczeniowych) zawiadomić lokalne biuro TUI/Wolters.
Od listopada do maja - aby uniknąć szkód związanych z niską temperaturą - przy wyjeździe proszę nie wyłączać prądu, a ogrzewanie ustawić na 5° C (ogrzewanie podłogowe na "minimum").

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de