Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównatuż przed wylotemprzed wylotem
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
zaloguj się

Ważne informacje przed wylotemZbliża się dzień rozpoczęcia podróży na wymarzony urlop. Prosimy sprawdzić, czy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Pomoże w tym niewątpliwie tzw. check lista.

Jeśli zarezerwowali Państwo swój wyjazd z wyprzedzeniem, to albo dostali Państwo ok. 7 dni przed wylotem przesyłkę kurierską z dokumentami podróży (po wykupieniu takiej usługi), albo 5 dni przed wylotem wydrukowali je sobie Państwo ze swojego konta. Z nimi zgłaszają się Państwo na lotnisku wylotowym bezpośrednio na stanowisku odpraw biletowo-bagażowych. Jeśli przelot jest z międzylądowaniem lub przesiadką, to odprawa bagażowa jest końcowa. Oznacza to, że nie muszą Państwo odbierać swoich walizek i nadawać ich ponownie na lotnisku przesiadkowym.

Zanim odlecą Państwo, trzeba jeszcze przejść przez odprawę biletowo-bagażową. Proszę sprawdzić w bilecie godzinę odlotu i stawić się na lotnisku 2 godziny przed startem samolotu. Proszę pamiętać, że odprawa kończy się 40 minut przed planowanym odlotem i nikt, kto się spóźni, nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu. Dlatego hasłem, które każdemu naszemu klientowi radzimy zapamiętać, jest lepiej przyjechać na lotnisko o 2 godziny za wcześnie, niż o 5 minut za późno. Proszę wziąć poprawkę na korki na drogach oraz opóźnienia pociągów i samolotów dolotowych.

Przy przelotach niektórymi polskimi liniami czarterowymi (np. Enter Air) i większością linii wylatujących z Niemiec istnieje możliwość rezerwacji konkretnych miejsc w samolocie. Można to zrobić najpóźniej 3 dni przed wylotem. Usługa jest płatna i zależy od linii lotniczej oraz kierunku. Jeśli polecą Państwo z lotnisk polskich linią Enter Air, będzie to kosztowało 25 zł w każdą stronę.

Nie zapomnijcie też Państwo sprawdzić limit bagażu przysługujący przy przelocie. Na większości linii czarterowych, które wykonują loty na zlecenie TUI, maksymalna dopuszczalna waga bagażu wynosi 20 kg + 5 kg bagażu podręcznego na osobę. Bardzo rzadko jest możliwość łączenia tego limitu i zabierania jednej walizki o wadze do 32 kg. Szczegółowe informacje o limitach bagażu znajdą Państwo w swoich dokumentach podróży oraz na stronie poświęconej przewoźnikom współpracującym z TUI.

Od 6 listopada 2006 r. obowiązują nowe, zaostrzone przepisy dotyczące kontroli na lotniskach. Proszę się z nimi zapoznać, żeby nie być zaskoczonym.

Wylatują Państwo z Niemiec i jadą samochodem na jedno z tamtejszych lotnisk? Przypominamy o opcji park, sleep & fly. Na życzenie znajdziemy też tańszy niż na lotnisku parking dla Państwa pojazdu.
Tanią alternatywą może być dojazd pociągiem (rozkłady jazdy). W takim przypadku proponujemy skorzystać z bezpłatnego biletu kolejowego ważnego na terenie całych Niemiec. Ta usługa obejmuje również dojazd środkami komunikacji miejskiej z dworca na lotnisko. Aby otrzymać taki bilet, należy przy rezerwacji imprezy czarterowej zaznaczyć ten fakt (w polu "uwagi").

Nie od rzeczy też będzie zapoznać się z informacjami o lotnisku wylotowym.

Przypominamy, że wszystkie te informacje znajdą Państwo w edycji rezerwacji po zalogowaniu się do swojego konta w naszym serwisie.

Życzymy miłego lotu i udanych wakacji!

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de