Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Czechy -zima, nartynowe przepisy ruchu
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
nowe przepisy ruchu
zaloguj się

Nowe przepisy ruchu drogowego


Od 01.07.2006 r. w Czechach ulegają zmianie przepisy ruchu drogowego. Oto najważniejsze z tych zmian.

Wprowadza się obowiązek jazdy przez całą dobę i przez cały rok z włączonymi światłami drogowymi.

Nowe przepisy przewidują wyższe kary pieniężne za jazdę pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających (środków przeciwbólowych w nadmiarze, narkotyków). Zasadniczą zmianą jest potraktowanie jazdy pod wpływem alkoholu jako przestępstwo, za które przewiduje się karę 1 roku więzienia, karę pieniężną lub zakaz prowadzenia samochodu. W przypadku podejrzenia kierowcy o kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu do badania poziomu alkoholu w organizmie za pomocą alkomatu są upoważnieni również funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Dzieci o wzroście niższym niż 150cm i wadze niższej niż 36 kg mogą być przewożone wyłącznie w specjalnych fotelikach. Zasada ta dotyczy przejazdów na wszystkich rodzajach dróg.

Wprowadza się kategoryczny zakaz trzymania telefonu komórkowego w ręku lub np. przytrzymywania go głową i ramieniem. Zalecane jest używanie zestawów głośnomówiących.

Zasada prawej ręki obowiązuje również przy zmianie pasa jazdy na drodze wielopasmowej. Jeżeli na drodze wielopasmowej są pasy dla włączających się do ruchu, to kierowca włączający się do ruchu jest zobowiązany z takiego pasa korzystać.

Obowiązuje bezwzględny zakaz używania środków uniemożliwiających radarową kontrolę prędkości. W przypadku wykrycia takich środków grozi kara nawet do 100 000 koron czeskich.
powrót

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de