Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Maroko Agadir Tikida Golf Palacewycieczki fakultatywne
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
wycieczki fakultatywne
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Wycieczki fakultatywne w Maroku


Oto informacje o wycieczkach fakultatywnych w Maroku. Informacje te otrzymaliśmy od lokalnych biur TUI Service. Proszę pamiętać, że programy i ceny mogą ulec zmianie. Propozycje wycieczek fakultatywnych są na bieżąco dostosowywane do życzeń gości TUI. Przeprowadzenie wycieczki w języku polskim uwarunkowane jest określoną minimalną liczbą chętnych. Zakupu wycieczek dokonują Państwo w hotelu podczas dyżuru rezydenta. Rezydent odpowie też na wszystkie szczegółowe pytania dotyczące programu.

Marakesz
Miasto oddalone jest od Agadiru o 250 km, ale naprawdę warto wytrzymać długi przejazd. Wizyta w Marakeszu stanie się niezapomnianym przeżyciem. Marakesz jest jednym z królewskich miast kraju. Jest to najbardziej egzotyczne z marokańskich miast. Sercem Marakeszu jest plac Jemaa el-Fna, na którym koncentruje się życie miasta. I to jakie życie! Po południu rozstawia się tu kilkadziesiąt straganów oferujących wszelkie atrakcje kulinarne. Można zacząć od kebabów, kuskusu, tagine, a skończyć na gotowanych ślimakach i wielbłądzich żołądkach. Ze wszystkich stron nawołują tu także sprzedawcy soku pomarańczowego, orzeszków i daktyli. Spotkać można bajarzy, akrobatów i zaklinaczy węży.
Cena: 1-dniowa wycieczka autokarem - 69 €, 2-dniowa (ze zwiedzaniem Essaouiry) - 120 €.

Taroudant - półdniowa wycieczka ze spacerem po arabskiej medynie
Najbliższą miejscowością o arabsko-średniowiecznej atmosferze jest Taroudant. W odległości ok. 80 km od Agadiru usytuowane jest miasto, zaliczane do najstarszych w kraju.
W głąb lądu pojadą Państwo drogą wiodącą po żyznej wyżynie Souss. Wzdłuż drogi rozciągają się uprawy drzew, głównie cytrusowych i warzyw. Pola są sztucznie nawadniane. Do XVII w. Taroudant był jednym z najpotężniejszych i najbogatszych miast południowego Maroka. Czerwone mury miejskie są idealnie zachowane. Taroudant znany jest z rękodzieła. Sprzedawdcy na sukach Starego Miasta oferują bogaty wybór towarów, ozdób, naszyjników, korali i tekstyliów.Istnieje możliwość rezerwacji całodniowej wycieczki do Taroudant i oazy palmowej Tiout. W Tiout można odbyć przejażdżkę na osiołkach po gaju palmowym, zwiedzić kazbę i obejrzeć ceremonię parzenia herbaty.
Cena: półdniowa wycieczka autokarem - 22 €.

Oazy Atlasu
Trasa wiedzie w dzikie rejony Wysokiego Atlasu. Samochodami terenowymi pojadą Państwo do Imouzzer (1200 m n.p.m.), typowej wioski gór Atlasu. Już sama podróż do Imouzzer jest fascynująca. Droga wiedzie przez górskie oazy i głębokie doliny, ukazując piękno gór Maroka. W drodze podane zostanie drugie śniadanie, typowo beduińskie. W programie przewidziano także 40 minutową przejażdżkę na osłach. Ostatnią część drogi przez pola i oliwne gaje pokonać należy pieszo. Samochody terenowe zabiorą Państwo następnie na obiad do hotelu Des Cascades w Imouzzer. Po południu wyruszą Państwo w dalszą drogę wąskimi górskimi serpentynami przez wyjątkowo ciekawe krajobrazowo rejony Wysokiego Atlasu. Widoki zapierają dech w piersiach.Uwaga: koniecznie należy zabrać mocne buty, nakrycie głowy, długie spodnie (jazda na ośle). Latem przyda się kostium kąpielowy, zaś zimą ciepła kurtka.
Cena: 1-dniowa wycieczka samochodami terenowymi - 65 €.

Anty-Atlas i Tafraout
Tafraout leży w górach Anty-Atlas. Droga z Agaidru dostarcza niezapomnianych wrażeń i pozwala odkryć krajobrazy południowego Maroka. Rejon Tafraout jest jednym z najpiękniejszych w Maroku: ogromne bloki skalne i granitowe, do których tarasowo przytwierdzone są domy z interesującymi ozdobami na domach. W drodze powrotnej do Agadiru przerwę zaplanowano w „mieście srebra” Tiznit. Wycieczka jest idealnym uzupełnieniem dla gości, którzy poznali już królewskie miasta Maroka. Poszerza ona obraz kraju o jego dziewicze południowe rejony.
Cena: 1-dniowa wycieczka autokarowa - 33 €.

Essaouira - biało-niebieskie miasto nad oceanem
Trasa wiedzie najpierw widokową drogą wzdłuż wybrzeża, a następnie nieco w głębi lądu. Jako ciekawostkę niejednokrotnie zobaczą Państwo kozy usadowione na drzewach, ponieważ kozy niewiele mogą znaleźć na ziemi wspinają się na drzewa i objadają liście i owoce. Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków „Mogador”. Ta wspaniała twierdza nad Atlantykiem w biało-błękitnej tonacji zachwyca swoimi wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem oraz sklepikami z wyrobami artystycznymi. To idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła. Szczególnie cenione są znane na całym świecie wyroby z drewna: z tui, cedru i hebanu.
Cena: 1-dniowa wycieczka autokarowa - 33 €.

Wycieczka żaglowcem
Całodniowa ycieczka wzdłuż wybrzeża na pokładzie 16-metrowego, dwumasztowego żaglowca "TIFOULKI III"". Słońce, kąpiele, łowienie ryb. Obiad na pokładzie. Wspaniały wakacyjny dzień.
Cena: - 55 €.


Ważne informacje dotyczące programu wycieczek
- pełny, aktualny program wycieczek dostępny jest u rezydenta TUI,
- piloci wycieczek w Maroku muszą posiadać państwową licencję,
- za organizację wycieczki odpowiada nasza lokalna agencja "Holidays Service",
- podczas wycieczek są Państwo ubezpieczeni.

powrót

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de