Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Kuba Varadero Paradisus Varadero Resortwycieczki lokalne
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
nurkowanie
klimat i pogoda
informacje o miejscu
wycieczki lokalne
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Wycieczki fakultatywneOto kilka propozycji wycieczek fakultatywnych. Pełną listę otrzymają Państwo na miejscu od rezydenta.

Hawana - zwiedzanie miasta (wycieczka jednodniowa autokarem)
Wyjazd z hoteli w Varadero ok. godziny 8.00.
Zwiedzanie starówki rozpoczną Państwo przy Placu Broni (Plaza de Armas), który jeszcze na początku XX wieku był politycznym centrum Kuby. Na skraju Plaza de Armas stoi imponująca budowla barokowa - Palacio de Los Capitanes Generales. W latach 1791-1898 była tu siedziba Kapitanii Generalnej - przedstawicielstwa Korony Hiszpańskiej, a następnie do roku 1920 siedziba pierwszych prezydentów niepodległej Kuby. Następnie spacer z Placu Broni na Plac Katedralny, który zdaniem wielu stanowi najładniejszy zakątek Hawany. Proponujemy zwiedzanie dawnej katedry, będzie również czas na przyjrzenie się budynkom wokół placu. Po stronie zachodniej znajduje się dawny pałac księcia Aquaclara (obecnie restauracja El Patio) oraz galeria. Po stronie południowej - siedziba księcia Bayony (obecnie Muzeum Kolonialne), a po wschodniej stronie - pałace Conde Lombilla (obecnie biura administracji) oraz Marqueses de Arcos (warsztat grafiki).
Następnie z okien autokaru będzie można obejrzeć kolejne zabytkowe miejsca, m. in. Kapitol i Plac Rewolucji. Po południu przewidzieliśmy zwiedzanie cmentarza im. Kolumba, który ze względu na zdobione grobowce, krypty i posągi świętych należy do najciekawszych zabytków stolicy Kuby.
Powrót ok. godziny 18.00, obiad wliczony w cenę wycieczki.
Cena: 70 CUC.

Havana Special (wycieczka całodniowa autokarem)
Program, jak wyżej oraz słynny Tropicana Show i kolacja. Późny powrót do hoteli w Varadero.
Cena: 129 CUC.

Havana Special + Pinar del Rio (wycieczka 2-dniowa autokarem)
Program jak wyżej, a drugiego dnia wyjazd w największy region uprawy tytoniu i produkcji cygar.
Cena: 189 CUC.

Trynidad (wycieczka jednodniowa autokarem i samolotem)
Kto widział Trynidad, bez wahania potwierdzi, że miasto to w pełni zasługuje na swój przydomek. W literaturze oraz w materiałach dla turystów nazywa się go "klejnotem Kuby". I rzeczywiście, trzeba przyznać, że żadne inne miasto w tak wyraźny sposób nie przywołuje na myśl kolonialnej przeszłości Kuby.
Kubański rząd objął liczące dziś 50 000 mieszkańców miasto ochroną konserwatorską. W Trynidadzie obowiązuje zakaz budowy wieżowców, a na prace renowacyjne zabytkowych domów wydaje się wcale niemałe sumy. Szczęśliwym dla miasta wydarzeniem było dość nagłe przerwanie okresu jego rozkwitu, jaki miał miejsce w XVIII i na początku XIX wieku. Zmiana szlaków komunikacyjnych sprawiła, że miasto co prawda utraciło znaczenie, ale dzięki temu nie uległo zniszczeniu. Dopiero w 1950 roku przywrócono połączenia komunikacyjne z centrum wyspy.
Trynidad nie leży bezpośrednio na wybrzeżu. Wybudowano go w głębi lądu, aby chronić miasto przed napadami piratów. Port w pobliżu Trynidadu nosi nazwę Casida. Swoje bogactwo na przełomie wieków XVIII i XIX Trynidad zawdzięczał trzcinie cukrowej. Na początku XIX stulecia liczba fabryk wytwarzających cukier wzrosła do 50, duże zyski przynosił miastu także handel niewolnikami. Przez pewien czas Trynidad próbował nawet konkurować z Hawaną.
Świecąca jasnym blaskiem gwiazda Trynidadu poczęła blednąć, gdy w pierwszej połowie XIX wieku położono kres handlowi niewolnikami. Ostateczny cios zadały miastu walki niepodległościowe, które obaliły cały system gospodarczy. Schyłek Trynidadu to okres rozkwitu Cienfuegos. W roku 1582 miasto położone w zatoce Jagua liczyło sobie zaledwie 1000 mieszkańców. Port, przez który przechodziły towary takie, jak cukier, tytoń, owoce i drewno, okazał się kołem napędowym rozwoju miasta. Cienfuegos, którego ulice wytyczono jak na szachownicy, jest obecnie najważniejszym ośrodkiem przemysłowym na Kubie.
Obiad podczas wycieczki wliczony w cenę.
Cena: 149 CUC.

Guama - Giron (wycieczka jednodniowa autokarem)
Przed ok. 4000 lat, a według innych źródeł nawet wcześniej, pierwsi ludzie stanęli na kubańskiej ziemi. Byli to Indianie, którzy dostali się na wyspę poprzez łańcuch wysp karaibskich lub też bezpośrednio z półwyspu Jukatan. Już kilka dziesięcioleci od hiszpańskiej kolonizacji Indianie, wypędzeni ze swoich ziem i nękani przyniesionymi z kontynentu europejskiego chorobami, zostali zdziesiątkowani. Ku pamięci pierwszych Indian, którzy zapoczątkowali osadnictwo na Kubie, mieszkańcy Kuby wybudowali wśród mokradeł Zapata wioskę indiańską. Podczas wycieczki, mijając plantacje bananów i owoców cytrusowych, dotrą Państwo do skraju tych rozległych podmokłych terenów. Z przystani proponujemy rejs statkiem wycieczkowym, którym popłyną Państwo przez kanał powstały na skutek osuszenia części mokradeł. Po ok. półgodzinie statek dociera do Lago del Tesoro - Jeziora Skarbów, przy którego brzegach wybudowano Guamę. Tuż przy przystani zobaczyć można chaty wykonane w całości z naturalnych materiałów - przeważnie z liści palm. Jedna z kubańskich artystek wyrzeźbiła w kamieniu figury przedstawiające Indian przy różnych czynnościach - polowaniu, łowieniu ryb, lepieniu garnków, zabawie itp. Na tym pięknym otoczonym wodą obszarze wybudowano także drewniane domki dla turystów, z których chętnie korzystają kubańscy nowożeńcy. Po zwiedzaniu wioski indiańskiej powrót statkiem do przystani. Przed rejsem lub po jego zakończeniu proponujemy zwiedzanie jednej z farm krokodyli. W regionie hoduje się ok. 10 000 krokodyli, głównie w celu pozyskania skór.
Po południu zapraszamy Państwa na jedną z plaż w Zatoce Świń, gdzie będzie można wykąpać się w morzu.
Powrót ok. godziny 18.00 Obiad wliczony w cenę wycieczki.
Cena: 59 CUC.

Sea Safari
Rejs katamaranem na piękną rafę koralową i wyspę na Morzu Karaibskim. Możliwość nurkowania. W delfinarium poznają Państwo 2 sympatyczne delfiny, z którymi za dodatkową opłatą (10 CUC) można wspólnie popływać. W cenę wliczony jest obiad i napoje.
Cena: 50 CUC.

Kuba live (wycieczka 2-dniowa autokarem)
Pierwszego dnia przejazd do Hanabanilla w górach Escambray. Rejs łodzią po największym na Kubie sztucznym jeziorze do El Nicho i słynnych wodospadów. Możliwość kąpieli pod wodospadami. Następnie nie lada atrakcja - przejazd poradziecką ciężarówką wojskową przez góry. Proszę wierzyć - robi wrażenie. Dalsza jazda autokarem do Trynidadu. Wieczorem zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg. Następnego dnia po śniadaniu możliwość spaceru po starówce, a potem wyjazd do zatoczki kąpielowej nad Morzem Karaibskim. Po obiedzie podróż pociągiem ciągniętym przez parową lokomotywę i możliwość podziwiania krajobrazów z innej perspektywy.
Cena: 149 CUC.

Wskazówki dotyczące programu wycieczek
Rezerwacji wycieczek dokonuje rezydent. Za wycieczkę płaci się gotówką u rezydenta lub w autokarze. Wycieczki organizuje i ponosi za nie odpowiedzialność regionalna agencja World of TUI na Kubie.
Zastrzegamy sobie możliwość zmian cen i programu wycieczek.


powrót

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de