Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUI Hiszpania Gran Canaria RIU Don Miguelwycieczki lokalne
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
przepisy wjazdowe
prognoza pogody
pola golfowe
informacje o regionie
wycieczki lokalne
klimat i pogoda
sprzęt sportowy
informacje o miejscu
poczytaj i wpisz
zaloguj się

Wycieczki fakultatywne na Gran Canarii


Oto informacje o wycieczkach fakultatywnych na Gran Canarii. Informacje te otrzymaliśmy od lokalnych biur TUI Service. Proszę pamiętać, że programy i ceny mogą ulec zmianie. Propozycje wycieczek fakultatywnych są na bieżąco dostosowywane do życzeń gości TUI. Przeprowadzenie wycieczki w języku polskim uwarunkowane jest określoną minimalną liczbą chętnych. Zakupu wycieczek dokonują Państwo w hotelu podczas dyżuru rezydenta. Rezydent odpowie też na wszystkie szczegółowe pytania dotyczące programu.

Teneryfa
Cena: ok. 74 eu

Zapraszamy Państwa na wycieczkę, której celem będzie podróż na największą spośród wysp Kanaryjskich – Teneryfę i zapoznanie się z jej największymi atrakcjami. Podróż rozpoczniemy wczesnym rankiem, kiedy to nasz autokar wyruszy z Playa del Ingles. Droga będzie wiodła urokliwą trasą wzdłuż wybrzeża Gran Canarii. Miniemy jej stolicę, Las Palmas, po czym dotrzemy do położonej w północno-wschodniej części wyspy miejscowości Agaete. Tam wsiądziemy na pokład promu, którym popłyniemy w stronę Teneryfy. Na ląd wyjdziemy w Santa Cruz, a następnie autokarem dojedziemy aż do podnóży największego szczytu Hiszpanii – Teide, wznoszącego się na wysokość 3718 metrów n.p.m. Ta wspaniała i monumentalna góra jest widoczna z każdego miejsca na wyspie, zaś jej wierzchołek często bywa pokryty warstwą śniegu. Teide jest wulkanem, który od dawna już nie przejawiał żadnej aktywności, mimo to nie jest uznawany za wygasły. Następnie ruszymy w dalszą drogę prowadzącą wąwozem Orotava. Wspaniałe krajobrazy tonącej w zieleni Teneryfy z pewnością zrobią na nas duże wrażenie. Ostatnim etapem naszej podróży będzie miasto Puerto de la Cruz, a w nim słynny Loro Parque. Wśród bujnej, tropikalnej roślinności tego niezwykłego ogrodu botanicznego mieści się jedna z największych na świecie kolekcji papug. Mnóstwo gatunków tych niezwykle kolorowych ptaków cieszy oczy zwiedzających. Ale nie tylko papugi można obejrzeć w Loro Parque, jest tu także mnóstwo innych zwierząt. Wielkie wrażenie robi pingwinarium, co jest swoistą ciekawostką – oto bowiem w samym środku gorącej, egzotycznej wyspy żyją zwierzęta w naturze zamieszkujące najzimniejsze części globu. W basenach parku baraszkują delfiny i foki, których niezwykłe umiejętności wzbudzają podziw większości turystów. W Loro Parque nie brakuje także groźnych krokodyli i aligatorów, pięknie upierzonych flamingów oraz zabawnych szympansów.

Gran Canaria Tour
Cena: 44 eu

Pełna wrażeń wycieczka, która pozwoli nam bliżej poznać wnętrze wyspy. Po wyruszeniu z Playa del Ingles zatrzymamy się w miejscowości Ingenio (Las Rosas). Zajrzymy do tutejszego muzeum kamieni półszlachetnych oraz do szkoły haftu, gdzie przyjrzymy się żmudnej pracy hafciarek tworzących wspaniałe, ręcznie haftowane obrusy. Niestety cena jednego kompletu jest dość wysoka – około 400 euro. Następny etap podróży to Caldera de Bandama – krater jednego z największych wygasłych wulkanów wyspy wznoszący się na wysokość 574 m i głęboki na 220 m. Krater położony jest w pobliżu pola golfowego.
Kolejny przystanek to ogród botaniczny Jardin Canario (Ogród Kanaryjski) założony w 1952 roku przez pewnego przybysza ze Skandynawii. Uwagę zwraca bogata roślinność tropikalna, subtropikalna oraz kolekcja charakterystycznych dla Wysp Kanaryjskich endemitów. Ogółem jest tutaj około 450 tys. gatunków roślin.
Dalej droga prowadzi w kierunku San Mateo i biegnie przez obszar winnic. Vega de San Mateo, czyli Równina św. Mateusza, przypomina morze zieleni. Intensywna uprawa ziemi jest tutaj możliwa dzięki wysokiemu poziomowi opadów. Spacerując uliczkami miasta zwróćmy uwagę na typowo kanaryjskie balkony z XVII i XVIII wieku zbudowane z sosny kanaryjskiej. Balkony zadziwiają przepiękną, częstokroć bardzo ciekawą ornamentyką. Będzie też okazja, aby spróbować kanaryjskich ziemniaków gotowanych w mundurkach i słonej wodzie. Zajrzymy też na kilka chwil do muzeum etnograficznego Cho Zacariasa.
Patronką Gran Canarii jest Madonna, zaś miasteczko Teror, ośrodek kultu Matki Boskiej Sosnowej, dzierży miano religijnej stolicy wyspy. To właśnie w Teror odbywa się najważniejsze miejscowe święto religijne, czyli Fiesta de la Virgen del Pino. Z Teror pochodzi legenda, wedle której dawno, dawno temu w miasteczku wytrysnęło źródełko, którego woda posiadała cudowną moc uzdrawiania ludzi. Pewnego dnia miejscowy ksiądz chcąc to wykorzystać odgrodził źródełko płotem i zaczął pobierać opłaty za leczenie ran i uzdrawianie. Wkrótce źródełko przestało bić odbierając zarobek księdzu i stanowiąc dla niego gorzką nauczkę. W pobliskim Valleseco posilimy się typowo kanaryjskim obiadem. Przygotujmy się na połączenie wrażeń smakowych i wizualnych – z tarasu naszej restauracji roztacza się bowiem zachwycający widok na dolinę Teror.Dalsza droga wiedzie krętymi serpentynami pośród wspaniałych krajobrazów wnętrza wyspy. Dotrzemy w ten sposób do geograficznego centrum Gran Canarii – Cruz de Tejeda, położonego na wysokości 1490 m n.p.m. Zwróćmy uwagę na wykuty w zielonkawym kamieniu krzyż, ponieważ jego umiejscowienie wyznacza centralny punkt Gran Canarii stanowiąc zarazem miejsce zbiegania się starych caminos reales (traktów królewskich), którymi ciągle można przemierzać wyspę. Liczne tarasy widokowe Cruz de Tejeda umożliwiają podziwianie przepięknej panoramy wyspy. Przy dobrej pogodzie można stąd dostrzec nawet najwyższy szczyt Wysp Kanaryjskich, górujący nad sąsiednią Teneryfą Pico del Teide.
Będzie okazja, by zapoznać się ze słynnymi monolitami Gran Canarii: Roque Bentaiga, Pico de las Nieves (najwyższe wzniesienie wyspy) i dziwacznego, zgodnie z nazwą spowitego chmurami Roque Nublo (nublo – chmura burzowa).
Później przejedziemy przez słynące z upraw migdałowców Ayacata, które w okresie kwitnienia przyozdabiają całą okolicę śnieżnobiałym kolorem. Pod koniec lutego jest tutaj nawet organizowane święto migdałowców.
Dodatkową atrakcją będzie wizyta w skansenie Guayare potocznie nazywanym M-6 w grocie. Znajduje się tam niezwykły relikt minionych wieków – mała wioska jaskiniowców. W podobnych grotach mieszkali niegdyś pierwotni mieszkańcy wyspy – Guanczowie, tyle tylko, że byli pozbawieni lodówek, pralek i innych sprzętów ułatwiających życie współczesnych mieszkańców jaskiń.
Do Playa del Ingles wrócimy przez wąwóz Fatagi nazywany doliną tysiąca palm (rosną tam m. in. palmy daktylowe). Wąwozem prowadzi droga, która z racji swego położenia wśród urwisk skalnych nosi nazwę „aj-jaj-jaj”. Niektórzy wycieczkowicze "mają stracha", lecz kierowca po mistrzowsku prowadzi pojazd przez setki zakrętów. Czasami kierowca chcąc się popisać i nastraszyć pasażerów puszcza kierownicę lub demonstruje przerażonym turystom kierownicę, która nagle odpadła! Na szczęście to tylko żart – kierownica jest na swoim miejscu, a szofer wymachuje po prostu wyciągniętą spod siedzenia atrapą. W takiej właśnie sympatycznej atmosferze wrócimy do miejsca naszego pobytu.

Uwaga:
- wycieczki przeprowadzane są przy minimalnej liczbie uczestników,
- zniżka dla dzieci wynosi 50%,
- o aktualnym programie, terminach i zniżkach poinformuje Państwa rezydent TUI,
- zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen w wypadku podwyższenia cen biletów wstępu.

powrót

drukuj stronę wyślij link

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de