Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIMeksykpółwysep Jukatan wycieczka Uroki półwyspu Jukatan
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
informacje o regionie
wycieczki dodatkowe
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Meksyk/półwysep Jukatan
wycieczka Uroki półwyspu Jukatan
CUN 43920

 

Opis:  wycieczka w języku polskim polecana szczególnie tym, którzy są tu pierwszy raz.

dzień 1: Riviera Maya - Tulum - Chichen Itza - Merida (ok. 280 km)
Rano zostaną Państwo odebrani ze swojego hotelu przy Riviera Maya. Po drodze zwiedzanie stanowisk archeologicznych w Tulum.
Tulum jest jednym z najbardziej fascynujących parków archeologicznych w stanie Quintana Roo na meksykańskim wybrzeżu Morza Karaibskiego. Zostało wybudowane w specyficzny, strategiczny sposób - na wysokim klifie, frontem do morza. Za czasów Majów Tulum nosiło nazwę "Zama" czyli "Miasto Jutrzenki". Budowa tej twierdzy Majów rozpoczęta została około 1000 r. Nieco później miasto stało się ważnym ośrodkiem kultu religijnego.

Tulum, Meksyk

Na terenie parku archeologicznego znajdą Państwo pozostałości pałaców i świątyń, które usytuowane są na niewielkich kopcach. Do najważniejszych miejsc na terenie Tulum należy Castillo (zamek), Świątynia Zstępują375o Boga, do której prowadzą szerokie schody oraz - znajdująca się w środkowej części miasta - Świątynia Fresków.
Następnie pojedziemy do jednego z najbardziej znanych zabytków archeologicznych Meksyku - Chichen Itza. Miejsce to stanowiło niegdyś centrum kultury Majów i Tolteków. Szacuje się, że pierwsze budowle na terenie Chichen Itza powstały ok. VIII w.n.e. Najbardziej imponujące budowle wzniesiono w okresie wpływów Tolteków. W tym czasie powstało największe (150 m długości) boisko do gry w „Ullamalitzli”, Świątynia Kukulkana, Świątynia Wojowników, Świątynia Jaguara oraz Grupa Tysiąca Kolumn. W 2007 r. Chichen Itza została ogłoszona jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Tulum, Meksyk

Po wizycie w bazie archeologicznej trasa prowadzi do stolicy stanu Jukatan - Meridy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Meridzie. Wyżywienie: obiad.

dzień 2: Merida - Uxmal - Riviera Maya (ok. 250 km)
Po śniadaniu w hotelu krótkie zwiedzanie miasta, nazywanego niegdyś przez mieszkańców “Paryżem Nowego Świata”. Na początek dnia czeka Państwa wycieczka na miejscowy, typowy targ. Kolonialna zabudowa, wąskie uliczki oraz mnóstwo zieleni stanowią o niewątpliwym uroku miasta. Warto wiedzieć, że Merida była również ważnym ośrodkiem kultury Majów.
Po zwiedzeniu miasta udadzą się Państwo do Uxmal, miejsca będącego doskonałym przykładem architektury Majów. Wykopaliska położne wśród malowniczych wzgórz zachwycają zwiedzających. Będą mieli Państwo możliwość dokładniejszego przyjrzenia się starożytnym budowlom podczas zwiedzania Piramidy Czarnoksiężnika. Ta monumentalna piramida o wysokości blisko 40 m to doskonały przykład kunsztu cywilizacji Majów.
Następnie udacie się Państwo w stronę wybrzeża. Po południu dotrzecie Państwo do swojego hotelu, gdzie będzie można kontynuować wypoczynek na karaibskich plażach Meksyku. Wyżywienie: śniadanie.

Uwaga: zmiana trasy i hoteli zastrzeżona. Proszę zabrać ze sobą tylko jedną torbę z niezbędnymi rzeczami. Pozostały bagaż zostanie przechowany w Państwa hotelu w specjalnym pomieszczeniu.

Świadczenia wliczone w cenę: polskojęzyczny przewodnik lub lokalny przewodnik i tłumacz, przejazdy klimatyzowanym autobusem, obiad pierwszego dnia, nocleg w w Meridzie (Mision Merida Panamerica***) ze śniadaniem.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 45 USD), napiwków dla kierowców i przewodników.

Terminy: w każdą środę (co 2 tygodnie od 11.11.2015 r. do 25.03.2016 r.) i niedzielę (co 2 tygodnie od 22.11.2015 r. do 25.03.2016 r.).

Jukatan, trasa wycieczki

TUI Poland

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de