Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIKubawycieczki objazdowe wycieczka Cuba Libre
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
nurkowanie
klimat i pogoda
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Kuba/wycieczki objazdowe
wycieczka Cuba Libre
VRA 20933

 

Opis:  tygodniowe zwiedzanie największych atrakcji Kuby z polskojęzycznym przewodnikiem. W programie m. in. urzekająca Hawana z Kapitolem, Placem Rewolucji i wąskimi uliczkami starego miasta, Trynidad oraz słynąca z produkcji cygar prowincja Pinar del Rio.

Program:

dzień 1: Warszawa - Varadero - Hawana
Przelot samolotem czarterowym z Warszawy do Varadero. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika i przejazd do hotelu w Hawanie na nocleg i opcjonalnie - na kolację.

dzień 2: Hawana
Po śniadaniu w hotelu, spotkaniu informacyjnym i koktajlu powitalnym wyruszycie Państwo na zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem wycieczki będzie stare miasto - ciudad vieja - gdzie zobaczycie Muzeum Miejskie, czyli dawną siedzibę admirała, słynną katedrę na Plaza de la Catedral i fortyfikacje przy Plaza de Armas. Podczas zwiedzania miasta wybierzecie się Państwo także na Cementerio de Cristóbal Colón - największy historyczny cmentarz na świecie, na którym pochowany został między innymi fotograf Che Guevary, oraz do Muzeum Rumu, gdzie można kupić ten charakterystyczny kubański trunek. Obiad w jednej z tradycyjnych, lokalnych restauracji. Powrót do hotelu na kolację. Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 3: Hawana - Vinales - Hawana (ok. 400 km)
Po śniadaniu wyjazd z Hawany do najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Kuby, Pinar del Río. Region słynie z uprawy tytoniu i produkcji wyśmienitych cygar. Wizyta w fabryce cygar i krótkie zwiedzanie miasta z przerwą na obiad w jednej z lokalnych restauracji. Następnie przejazd do doliny Vinales w górach Sierra de los Órganos, w zachodniej części Kuby. Region ten od 1999 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dolina Vinales charakteryzuje się specyficznymi formacjami skalnymi powstałymi w okresie jury. Znajduje się tam wiele jaskiń, z których część udostępniono do zwiedzania. Rejs łodzią w jednej z nich. Później obejrzycie Państwo ogromne malowidło znajdujące się ok. 4 km na zachód od doliny. Mural de la Prehistoria, który wykonany został w latach 60. XX wieku na zlecenie Fidela Castro, przedstawia rozwój człowieka od czasów prehistorycznych aż po "ostatnie ogniwo ewolucji, jakim jest człowiek socjalizmu". Powrót do hotelu w Hawanie na kolację. Wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 4: Hawana
Po śniadaniu w hotelu druga wycieczka po stolicy Kuby. Na początek słynne Muzeum Hemingway'a mieszczące się w dawnym domu pisarza. Następnie wizyta w Cojimar, małej wiosce rybackiej we wschodniej części miasta, która zainspirowała pisarza przy tworzeniu książki "Stary człowiek i morze". Zobaczycie Państwo także górujący nad hawańskim portem zamek El Morro, z którego widać całą aglomerację. Obiad w jednej z lokalnych restauracji, a następnie koktajl w barze El Floridita, w którym Hemingway był częstym gościem . Powrót do hotelu, opcjonalnie kolacja. Dodatkowo, dla zainteresowanych, polecamy obejrzenie Tropicana Show (za dodatkową opłatą). Wyżywienie - śniadanie, obiad.

dzień 5: Hawana - Cienfuegos (ok. 240 km)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cienfuegos zwanego "Perłą Karaibów". Miasto przesycone jest francuską, kolonialną atmosferą, w okazałych, zabytkowych budowlach wyraźnie widać wpływ neoklasycyzmu. Cienfuegos uchodzi za najczystsze i najbardziej zadbane miasto na całej Kubie. W 2005 roku zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Warto wybrać się na spacer po Placu Martíego, zobaczyć teatr Terry´ego oraz Pałac de Valle'a. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 6: Cienfuegos - Yaguanabo -Trinidad (ok. 90 km)
Po śniadaniu wyjazd do Doliny Iguana, pływanie w rzece i czas na poznanie nieskażonej kubańskiej natury. Ci, którzy lubią sport, mogą tu spróbować swoich sił w jeździe konnej. Dla wszystkich przygotowano tradycyjny obiad. Następnie wyjazd do Trinidadu i zakwaterowanie w hotelu z all inclusive. Wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 7: Trinidad
Po śniadaniu zwiedzanie Trinidadu, jednego z najstarszych miast Kuby. Miasto w 1988 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W literaturze (a także w turystyce) Trinidad słusznie nazywany jest "klejnotem Kuby". Zapraszamy na spacer brukowanymi uliczkami starego centrum. Zwiedzanie pałacu Manaca Iznaga, wizyta w barze La Canchánchara. Będziecie mieli także okazję do podziwiania panoramy słynnego regionu uprawy trzciny cukrowej - Sugar Mills Valley (Valle de los Ingenios). Powrót do hotelu na obiad i odpoczynek na pięknej plaży. Wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 8: Trinidad - Varadero (ok. 260 km)
Po śniadaniu wyjazd do Varadero i przelot powrotny samolotem czarterowym do Warszawy lub zakwaterowanie w jednym z hoteli na półwyspie Varadero. Wyżywienie - śniadanie.

Świadczenia wliczone w cenę

  • 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (pokoje z wanną lub prysznicem i WC),
  • transfery, wycieczki i przejazdy po kraju klimatyzowanymi autokarami,
  • posiłki zgodnie z programem,
  • bogaty program zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Świadczenia niewliczone w cenę
  • karta turystyczna uprawniająca do wjazdu na Kubę (możliwość zakupienia przy rezerwacji),
  • opłata wylotowa z Kuby (ok. 25 CUC),
  • napiwki dla przewodników i kierowców (ok. 40 €).
Minimalna liczba uczestników: 6 osób.

Terminy: co drugi czwartek od 3.11.2016.

Zakwaterowanie
1-4 noc - hotele Miramar lub Panorama,
5 noc - hotele Yaguanabo lub Pasacaballos,
6 i 7 noc - hotele Brisas Trinidad lub Costa Sur lub Ancón.

Wycieczka (VRA 20934) dostępna jest także w wersji fly & drive (bez przewodnika i biletów wstępu), a cena zawiera wynajęcie samochodu.

 

TUI Poland

Warszawa

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de