Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIPortugaliaMadera wycieczka Bom dia Madera
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
wskazówki
klimat i pogoda
pola golfowe
informacje o regionie
mapa Madery
webcam
wycieczki lokalne
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Portugalia/Madera
wycieczka Bom dia Madera
FNC 11092

Opis:  8-dniowa wycieczka objazdowa po Maderze.

Program:

dzień 1: Warszawa - Funchal
Przylot na na Maderę na lotnisko w Funchal. Powitanie przez polskojęzycznego kierowcę-przewodnika i przejazd do hotelu. Kolacja.

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

dzień 2: Funchal
Cały dzień mają Państwo do swojej dyspozycji. Można wypocząć po podróży lub na własną rękę wybrać się na spacer po stolicy wyspy. Śniadanie i kolacja.

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

dzień 3: Funchal
Po śniadaniu zapraszamy na półdniowe zwiedzanie miasta. Podczas spaceru i przejazdu po starej części Funchal zobaczymy najstarsze kościoły miasta oraz wejdziemy do katedry pochodzącej z XV wieku. Zajrzymy też do hali targowej położonej w centrum. Następnie zobaczymy, w jaki sposób wytwarzane są tutejsze słynne wyroby koronkowe i haftowane. Pojedziemy także do malowniczo położonego ogrodu botanicznego, w którym z bliska będzie można się przyjrzeć kolorowej i bogatej roślinności wyspy. Na koniec wycieczki wizyta w winiarni Madeira Wine Company, gdzie spróbujemy najsłynniejszych lokalnych trunków. Śniadanie i kolacja.

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

dzień 4: Funchal - Ribeira Brava - Sao Vicente - Porto Moniz Funchal (ok. 140 km)
Podczas całodniowej wyprawy na zachód zobaczą Państwo zupełnie inne oblicze Madery. Najpierw udamy się do Câmara de Lobos, niezwykle malowniczej wioski rybackiej, w której lubił rozstawiać swoje sztalugi Winston Churchill. Po pobycie brytyjskiego polityka i laureata literackiego Nobla na wyspie pozostały m. in. namalowane przez niego pejzaże. Zazwyczaj przesiadywał na tarasie restauracji Churchill's Place. Wystarczyła jedna udokumentowana wizyta brytyjskiego męża stanu (w roku 1950), by miejscowość stała się znana.

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

Następnie pojedziemy na drugi w świecie pod względem wysokości, a najwyższy w Europie klif Cabo Girao (589 m n.p.m.), skąd roztacza się fantastyczny widok. Potem pojedziemy do wioski Ribeira Brava, gdzie zrobimy krótki odpoczynek lub zwiedzimy zabytkowy kościół św. Benedykta. Następnie udamy się na przełęcz Encumeada, która znajduje się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami, a potem do malowniczej wioski Sao Vicente (przystanek) i nadmorską drogą do Porto Moniz. Miejscowość ta słynie z naturalnych basenów skalnych uformowanych przez wulkaniczną lawę. Tutaj zaplanowaliśmy obiad, po którym przez przełęcz Paul de Serra, udamy się na południową stronę wyspy, a następnie z powrotem do Funchal. Śniadanie, obiad, kolacja.

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

dzień 5: Funchal
Mają Państwo cały dzień do własnej dyspozycji, można zrobić zakupy, pochodzić po starówce Funchal lub pójść na plażę. Śniadanie, kolacja.

dzień 6: Funchal - Ribeiro Frio - Santana - Funchal (ok. 100 km)
Po śniadaniu udamy się w głąb wyspy i wjedziemy na najwyższy szczyt Madery - Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) - skąd przy dobrej pogodzie podziwiać można piękne widoki. Następnie zjedziemy do Ribeiro Frio, niewielkiej miejscowości położonej w malowniczej dolinie, która słynie z hodowli pstrągów. Następnie przez Faial udamy się do miejscowości Sao Jorge na typowy portugalski obiad. Po obiedzie pojedziemy do Santany, pełnej uroku miejscowość znanej z ostatnich na Maderze tradycyjnych chat krytych strzechą. Śniadanie, obiad, kolacja.

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

dzień 7: Funchal
Ten dzień też jest wolny i "róbta co chceta", jak mawia Jerzy Owsiak. Śniadanie, kolacja.

dzień 8: Funchal
Dla osób kończących urlop przejazd na lotnisko w Funchal i lot powrotny do Warszawy. Dla osób, które zarezerwowały tydzień wypoczynku w jednym z hoteli na Maderze, transfer do wybranego hotelu i kontynuacja pobytu. Śniadanie.

Zakwaterowanie: 7 nocy w hotelu Dorisol Mimosa*** w Funchal.

Cena zawiera:
- przelot do Funchal i z powrotem,
- 7 noclegów z wyżywieniem (zgodnie z programem),
- wycieczki i przejazdy po wyspie minibusem,
- bogaty program zwiedzania (zgodnie z programem),
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
- opiekę lokalnego , polskojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera: napiwki.

Minimalna liczba uczestników: 6.

Terminy: w środy od 3.06. do 7.10.2015

wycieczka objazdowa Bom dia Madera

TUI Poland

Katowice, Poznań, Warszawa

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de