Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUITurcjaRiwiera Turecka wycieczka Niezapomniana Kapadocja
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
pola golfowe
informacje o regionie
wycieczki lokalne
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Turcja/Riwiera Turecka
wycieczka Niezapomniana Kapadocja
AYT 21996

Kapadocja jest najsłynniejszym z cudów natury w Turcji. To kraina położona w środkowej części Anatolii, a jej granice nie są dokładnie zdefiniowane, ponieważ nie jest ona pojęciem administracyjnym, a raczej wynikającym z tradycji i odmienności krajobrazowej regionu.


 

Opis:  nazwa Kapadocji wywodzi się prawdopodobnie z języka perskiego i oznacza krainę pięknych koni. Ale nie z tych szlachetnych zwierząt słynie obecnie Kapadocja, a z niezwykłego ukształtowania terenu. Krajobraz Kapadocji często nazywany jest księżycowym. Charakteryzują go niezwykłe formy skalne, tak zwane baśniowe kominy. Zapraszamy w podróż po tej krainie.

Niezapomniana Kapadocja - wycieczka objazdowa


Program

dzień 1: Antalya
Po przylocie do Antalyi zostaniecie Państwo odebrani przez przewodnika i udacie się do hotelu. Kolacja i nocleg w Antalyi.

dzień 2: Antalya - Konya - Kapadocja (ok. 520 km)
Po śniadaniu rozpocznie się podziwianie wspaniałych krajobrazów podczas podróży przez Konyę do Kapadocji. W Konyi zobaczycie m. in. imponujący, charakterystyczny meczet z grobem Mevlany, założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy. Członkowie tego zakonu modlą się wirując wokół własnej osi, zmieniając przy tym ułożenie rąk i ciała. Po zwiedzeniu miasta udacie się w kierunku Kapadocji na kolację i nocleg.

dzień 3: Kapadocja (ok. 70 km)
Po śniadaniu wizyta we wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO Parku Narodowym Goreme. Zwiedzicie tu jedyne w swoim rodzaju muzeum na świeżym powietrzu, w którym doskonale zachowały się freski oraz wykute w tufowej skale (rodzaj lekkiej, zwięzłej, porowatej skały osadowej składającej się głównie z piasku i popiołu wulkanicznego) zespoły klasztornych cel, w których żyli i pracowali chrześcijańscy zakonnicy. Po dniu pełnym wrażeń udacie się Państwo na kolację i nocleg do hotelu w regionie Kapadocji.

dzień 4: Kapadocja (ok. 100 km)
Śniadanie, a później spacerowanie, oglądanie i uwiecznianie na zdjęciach niezwykłych krajobrazów Kapadocji. Trasy są lekkie i umiarkowane, poradzą sobie z nimi osoby w każdym wieku, ale warto tego dnia założyć solidne obuwie, odpowiednie do długich wędrówek. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny - księżycowy krajobraz, z którego słynie ten region, robi niesamowite wrażenie. Po emocjonującym dniu czas na kolację i nocleg.

dzień 5: Kapadocja (ok. 80 km)
Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Sogali. Zwiedzicie tu niesamowitą Czerwoną Dolinę, która swoją nazwę zawdzięcza mieniącym się w słońcu tufowym skałom zmieniającym barwę z różowej na czerwoną w zależności od pory dnia. Tego dnia odwiedzicie też tradycyjną wytwórnię dywanów, gdzie będzie można zobaczyć proces ich powstawania. Następnie pojedziecie do Avanos, najsłynniejszego tureckiego centrum ceramiki. Chętni (przy sprzyjającej pogodzie) będą mieli okazję zobaczyć Kapadocję z lotu ptaka - podróż balonem robi niezwykłe wrażenie (rezerwacja na miejscu, cena: ok. 150 €). Kolacja i nocleg.

Niezapomniana Kapadocja - wycieczka objazdowa
Niezapomniana Kapadocja - wycieczka objazdowa

dzień 6: Kapadocja - Antalya (ok. 520 km)
Wcześnie rano podróż powrotna do Antalyi. W czasie jazdy nasycicie Państwo oczy niesamowitymi krajobrazami. Po drodze zwiedzicie położony na Jedwabnym Szlaku wiodącym z Chin do Europy XIII-wieczny karawanseraj (przystań dla karawan) Sultanhani, jeden z najbardziej znaczących w Azji Mniejszej. Kolacja i nocleg w Antalyi.

dzień 7: Perge i wodospad Karpuzkaldiran
Po sniadaniu będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć Perge, miasto założone przez Greków około 1000 r. p.n.e. Miejsce słynie z tego, że św. Paweł założył tu pierwszą gminę chrześcijańską (w 48 r.). Z Perge pochodził Apoloniusz, matematyk, który wprowadził pojęcia hiperboli, paraboli i elipsy.
Perge jest największym stanowiskiem archeologicznym na Riwierze Tureckiej. Z pełnego ciekawych zabytków miasta pojedziecie dalej, by zobaczyć niezwykły wodospad Karpuzkaldiran. Tego dnia nie zabraknie też okazji do zakupów, zwłaszcza biżuterii i wyrobów ze skóry, z których Turcja słynie na całym świecie. Kolacja i nocleg w Antalyi.

dzień 8: Antalya
Transfer na lotnisko w Antalyi lub przedłużenie pobytu w dowolnym hotelu z oferty TUI.

Niezapomniana Kapadocja - wycieczka objazdowa


Cena zawiera:
  • przelot w obie strony,
  • 7-dniowy program zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem,
  • 7 noclegów według programu,
  • wyżywienie (śniadania i kolacje),
  • ubezpieczenie NW i KL.
Płatne na miejscu:
  • lot balonem nad Kapadocją (ok. 150 €/os.),
  • bilety wstępu (ok. 45 €/os.),
  • napiwki (ok. 20 €/os.).
Terminy rozpoczęcia wycieczki w roku 2015 (w niedziele): 26.04., 10 i 24.05., 7 i 21.06., 5 i 19.07., 2, 16 i 30.08., 13 i 20.09. oraz 4.10.

Minimalna liczba uczestników: 10.

Zakwaterowanie (wyłącznie w pokojach 2- i 1-osobowych, bez możliwości dostawki):
1 noc - Antalya, Tourist Hotel (www.touristhotelantalya.com),
4 noce - Kapadocja, Kappadokien Kartal Hotel,
2 noce - Antalya, Tourist Hotel (www.touristhotelantalya.com).

Uwaga: przy wylotach z lotnisk innych niż z Katowic, Poznania i Warszawy (niedziela) konieczne jest rozpoczęcie pobytu przed wycieczką i przedłużenie po wycieczce. Można to zrobić w dowolnym hotelu z oferty TUI.

TUI Poland

Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łodź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de