Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIWłochywycieczki autokarowe wycieczka autokarowa Donatello
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Uprzejmie informujemy, że z powodu niezwykle ważnych spraw osobistych, zostaje zawieszony serwis internetowy Biura Podróży TU I TAM.
Przepraszamy.
 
forum dyskusyjne
strona główna
podatek turystyczny
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Włochy/wycieczki autokarowe
wycieczka autokarowa Donatello
DO

Opis:  najpopularniejszy program w ofercie organizatora. Wycieczka do Włoch z dwoma pełnymi dniami w Rzymie, noclegiem tranzytowym w Czechach, możliwością zwiedzania Pompejów i wypoczynku na Capri. W programie cesarski Wiedeń i klasyczny program zwiedzania Włoch: Rzym i Watykan wraz z audiencją generalną u Ojca Świętego oraz Giro di Roma, bazylika w Asyżu, cmentarz żołnierzy II korpusu na Monte Cassino, zabytki Florencji Medyceuszy oraz perły Adriatyku - Wenecji.


Program ramowy:

dzień 1
Wyjazd z Polski. Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg do Czech.

Wiedeń

dzień 2: Wiedeń
Od rana zwiedzanie Wiednia. Zobaczymy Katedrę Św. Szczepana i obiekty znajdujące się przy Ringu - Operę, Parlament, zamek Hofburg, ratusz, park miejski z pomnikiem Straussa. Wjazd do Włoch przez przejście graniczne w Tarvisio.

Florencja

dzień 3: Florencja
Przejazd do Florencji. W programie zwiedzania stolicy Toskanii: plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, plac Signoria, katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków.

Rzym

dzień 4: Rzym
Przejazd do Rzymu. W programie zwiedzania: Bazylika św. Piotra z grobem Świętego Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana, Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską,. Następnie Giro di Roma: wyspa Tiberina, Circus Maximus, Kapitol, Teatr Marcelusa, plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny. Rzym starożytny: Forum Romanum, łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol. Bazylika św. Pawła za Murami.

Rzym

dzień 5: Rzym
Środowa Audiencja Generalna u Ojca Świętego (Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Ojca Świętego w Watykanie). Spacer: Zamek Anioła, plac Navona, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, bazylika św. Jana na Lateranie i Święte Schody.

Pompeje

dzień 6: Pompeje - Capri
Zwiedzanie ruin Pompei, sławnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I w. n. e. Przejazd do Sorrento. Transfer na najpiękniejszą z włoskich wysp - Capri. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania (np. możliwość plażowania, wycieczka fakultatywna stateczkiem do grot okalających Capri i inne). Przejazd w okolice Neapolu.

Monte Cassino

dzień 7: Monte Cassino - Asyż
Pobyt na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie (z zewnątrz), cmentarz żołnierzy II Korpusu i Muzeum Historii Bitwy o Monte Cassino. Przejazd do leżącego w Umbrii Asyżu , miasta św. Franciszka, patrona Włoch. W programie spacer po mieście, zwiedzanie bazyliki św. Franciszka oraz bazyliki św. Klary.

Asyż

dzień 8: Wenecja
Przejazd do Wenecji na parking Tronchetto (postój 9 godzin). Transfer Giudeccą do placu św. Marka. Zwiedzanie bazyliki św. Marka - patrona Wenecji, Pałacu Dożów (z zewnątrz) wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Czas wolny lub propozycja fakultatywna: przejażdżka gondolami. Spacer do Mostu Rialto. Powrót na Tronchetto. Nocny przejazd powrotny przez Austrię i Czechy.

Wenecja

dzień 9
Przyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena podstawowa zawiera:
  • 7 noclegów w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych (1 w Czechach, 1 w północnych Włoszech, 1 w Chianciano Terme, 2 w okolicach Rzymu, 1 w okolicach Neapolu, 1 koło Pieve Santo Stefano lub Rimini); pokoje 2- i/lub 3 osobowe z łazienkami (dopłata za pokój 1-osobowy - 630 zł);
  • 7 śniadań kontynentalnych (pakiet 7 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą 255 zł/os.; w cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje);
  • przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i odtwarzacz DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje (za złotówki).
  • ubezpieczenie (KL do 15 000 €, NNW 15 000 zł i bagaż do 1000 zł);
  • opiekę pilota.
Wydatki programowe (płatne dodatkowo):
bilety wstępu, opłaty za wjazdy do miast, metro w Rzymie, transfery w Wenecji i na Capri, kolejka Circusvesuviana, lokalni przewodnicy (ok. 155 €).

Wycieczki fakultatywne (płatne dodatkowo, na życzenie):
  • gondolą po Wenecji (90 € za 6 osób),
  • przejażdżka do Lazurowej Groty na Capri (24 €),
  • przejażdżka wokół Capri (15 €).
Uwaga: wydatki programowe i wycieczki fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

Ceny:

program Donatello - ceny


Miejsca wyjazdów:

trasa
trasa

•   Warunki uczestnictwa organizatora

Mediterraneum

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de