Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIMeksykpółwysep Jukatan wycieczka Półwysep Jukatan (Fly & Drive)
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
klimat i pogoda
informacje o regionie
wycieczki dodatkowe
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Meksyk/półwysep Jukatan
wycieczka Półwysep Jukatan (Fly & Drive)
CUN 40912

Opis:  10- lub 11-dniowy pobyt w Meksyku składający się ze zwiedzania półwyspu Jukatan wynajętym samochodem i pobytem w wybranym hotelu (z oferty TUI lub na własną reke).

Program:

dzień 1: Warszawa - Cancun
Bezpośredni przelot samolotem czarterowym z Warszawy do Cancun. Odbiór samochodu w stacji Europcar na lotnisku i przejazd do hotelu w Cancun na nocleg.

Tulum, Jukatan, Meksyk

dzień 2: Cancun - Tulum - Coba - Valladolid (ok. 240 km)
Po śniadaniu proponujemy wyjazd do Valladolid. Po drodze zwiedzanie stanowisk archeologicznych w Tulum, które jest jednym z najbardziej fascynujących parków archeologicznych w stanie Quintana Roo na meksykańskim wybrzeżu Morza Karaibskiego.
Tulum zostało wybudowane w specyficzny, strategiczny sposób - na wysokim klifie, frontem do morza. Za czasów Majów nazywało się Zama, co przetłumaczyć można jako Miasto Jutrzenki. Budowa tej twierdzy Majów rozpoczęta została około 1000 r. Nieco później miejsce to stało się ważnym ośrodkiem kultu religijnego. Na terenie parku archeologicznego rozsiane są pozostałości pałaców i świątyń usytuowanych na niewielkich kopcach. Do najważniejszych miejsc na terenie Tulum należy Castillo (zamek), Świątynia Zstępującego Boga, do której prowadzą szerokie schody, oraz znajdująca się w środkowej części miasta Świątynia Fresków.
Następnie proponujemy udać się do ruin Coba, ukrytych w gęstej dżungli. Według badań mieszkało tam swego czasu nawet do 40 000 osób. Następnie przejazd do Valladolid, miasta o urzekającej, kolonialnej atmosferze, gdzie można skosztować smakołyków tradycyjnej meksykańskiej kuchni.

Valladolid, Jukatan, Meksyk

dzień 3: Valladolid - Chichen Itza - Merida (ok. 160 km) Po śniadaniu w hotelu sugerujemy udać się w stronę Meridy, gdzie zaplanowaliśmy dla Państwa dwa kolejne noclegi. Po drodze jednak czeka na ogromna atrakcja, jaką jest Chichen Itza - jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. To najrozleglejszy i najbardziej słynny zespół piramid na całym półwyspie Jukatan, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to zachowane jest w doskonałym stanie, mimo że liczy sobie ponad 1500 lat. Chichen Itza stanowiło niegdyś centrum kultury Majów i Tolteków. Zobaczą tu Państwo Piramidę Kukulkana, obserwatorium, Świątynię Wojowników, skupisko 100 kolumn i inne zabytki.

Chichen Itza, Jukatan, Meksyk

Po dotarciu do Meridy i zakwaterowaniu w hotelu proponujemy spacer po mieście. Merida, stolica stanu Jukatan, nazywana była niegdyś przez mieszkańców Paryżem Nowego Świata. Kolonialna zabudowa, wąskie uliczki oraz mnóstwo zieleni stanowią o niewątpliwym uroku miasta. Warto wiedzieć, że Merida była również ważnym ośrodkiem kultury Majów. W trakcie spaceru proponujemy zwrócić szczególną uwagę na katedrę, Pałac Gubernatora oraz Paseo Montejo.

Merida, Jukatan, Meksyk

dzień 4: Merida - Uxmal - Kabah - Merida (ok. 280 km)
Dzisiaj polecamy wycieczkę samochodem do Kabah i Uxmal. Najsłynniejszą budowlą w Kabah jest tzw. Pałac Masek z fasadą o wysokości ok. 6 m i długości ok. 45 m. Miejscowości Kabah i Uxmal dzieli odległość ok. 20 km, a droga pomiędzy nimi służyła najprawdopodobniej do procesji religijnych. Uxmal jest również doskonałym przykładem architektury Majów. Wykopaliska położone wśród malowniczych wzgórz z pewnością Państwa zachwycą. Będą mieli Państwo możliwość dokładniejszego przyjrzenia się starożytnym budowlom podczas zwiedzania Piramidy Czarnoksiężnika. Ta monumentalna budowla o wysokości blisko 40 m to doskonały przykład kunsztu cywilizacji Majów.

Uxmal, Jukatan, Meksyk

dzień 5: Merida - Izamal - Riviera Maya (ok. 280 km)
To już ostatni dzień wycieczki objazdowej. Po drodze na wybrzeże radzimy zatrzymać się w Izamal, zwanym żółtym miastem. To urokliwe, kolonialne miasteczko z pewnością Państwa oczaruje. Warte obejrzenia jest także Ek Balam, uważane przez niektórych jako najpiękniejsze miejsce Jukatanu pozostałe po starożytnych Majach. Dalsza droga prowadzi na wybrzeże Riwiera Maya, gdzie oddają Państwo samochód w jednej ze stacji Europcar lub pozostawiają w hotelu, jeśli do stacji jest nie wiecej, niż 15 km.
Dalszy pobyt można zarezerwować na własną rekę lub w jednym z hoteli z oferty TUI (wtedy w cenie bedzie transfer powrotny na lotnisko). Lot powrotny do Warszawy po 10 lub 11 dniach.

Izamal, Jukatan, Meksyk

Cena zawiera
  • bezpośredni przelot czarterowy Warszawa-Cancun-Warszawa,
  • 4 noclegi w hotelach (pokoje z łazienką lub prysznicem i WC),
  • 4 śniadania,
  • wynajęcie samochodu na czas trwania wycieczki (Chevrolet Chevy lub podobny - DZX1, Chevrolet Aveo lub podobny - DZX2),
  • podstawowe ubezpieczenie,
  • mapę z trasą wycieczki.

Cancun, Jukatan, Meksyk

Cena nie zawiera
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • opłat parkingowych.
Terminy rozpoczęcia wycieczki
w każdą środę (co 2 tygodnie od 11.11.2015 r. do 25.03.2016 r.) i niedzielę (co 2 tygodnie od 22.11.2015 r. do 25.03.2016 r.).

Zakwaterowanie

Fly & Drive, Jukatan, Meksyk

TUI Poland

Warszawa

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de