Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies, które wysyłamy w celu dostosowywania treści i ułatwiania Państwu nawigacji. Można w używanej przeglądarce zmienić ustawienia dotyczące cookies i je zablokować. Więcej informacji na stronie "Polityka prywatności".
jesteś tu:strona głównakatalogi TUIKeniaMombasa safari Kenia Kompakt
Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży pełna oferta TUI Poland, TUI Deutschland, TUI Cars, TUI Ferienhaus last  minute z wylotami z Niemiec hotele, transfery, wycieczki i samochody z wyszukiwarki Bedsonline luksusowe hotele z katalogów Airtours hotele z sieci RIU oferty Business Travel Club obozy i kolonie krajowe i zagraniczne z oferty Almaturu najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech z oferty Mediterraneum oferty onholidays, specjalistów od Bułgarii, Rumunii i Grecji Biuro Podróży TU I TAM - TUI Centrum Podróży
strona główna katalogi letnie i zimowe TUI last minute TUI bilety lotnicze golf forum TU I TAM wycieczki zapytaj o oferte
Ważna informacja
Biuro Podróży TU i TAM zakończyło działalność.
Domena "tuitam.pl" na sprzedaż.
Kontakt: tel. 607 176336 lub email jagodaraczkowiak@gmail.com
 
forum dyskusyjne
strona główna
informacje o kraju
przepisy wjazdowe
wskazówki
wycieczki dodatkowe
klimat i pogoda
nurkowanie i surfing
pola golfowe
poczytaj i wpisz
zaloguj się

 

Kenia/Mombasa
safari Kenia Kompakt
MBA 10920

 

Opis:  wycieczka polecana tym, którzy zaczynają przygodę z Afryką.

Rezerwaty Tsavo, Amboseli i Masai Mara - nazwy, które poruszają serca miłośników safari.
Przelot z Nairobi do Mombasy.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 1: Mombasa - Tsavo West National Park (ok. 240 km)
Po wylądowaniu w Mombasie lub po odebraniu z hotelu na wybrzeżu, w którym spędzają Państwo urlop, przejazd do parku Tsavo West. Czekają tu na Państwa niesamowite krajobrazy będące mieszanką ośnieżonych szczytów górskich, pokrytych trawą łagodnych wzgórz i gęstych lasów. Po obiedzie i zakwaterowaniu w Ngulia Lodge pierwsza przejażdżka po królestwie słoni. Potrwa ona aż do zachodu słońca.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 2: Tsavo West - Amboseli (ok. 200 km)
Po śniadaniu przejazd do rezerwatu Amboseli (ponad 392 km²), który był tłem dla akcji "Śniegów Kilimandżaro" Ernesta Hemingwaya. Uznawany jest on za najbardziej bogaty w faunę park Kenii. Największą atrakcją są wielkie stada słoni. Podczas safari po rezerwacie będą Państwo mogli z bliska obserwować świat zwierząt. Trzeba koniecznie zrobić zdjęcie dzikich zwierząt na tle Kilimandżaro. Nocleg w Amboseli Sopa Lodge.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 3: Amboseli - Lake Naivasha (ok. 365 km)
Wczesny wyjazd przez Nairobi do parku nad jeziorem Naivasha leżącego na terenie Wielkich Rowów Afrykańskich. To położone na wysokości 1890 m n.p.m. jezioro (uznawane za jedno z najpiękniejszych) jest eldoradem dla miłośników ptaków. Na brzegach akwenu porośniętych trzciną i papirusem żyją niezliczone gatunki ptaków. Najwięcej jest tu pelikanów, kormoranów bielików afrykańskich i zimorodków. Po południu mają Państwo możliwość skorzystania z rejsu łodzią (fakultatywnie, za opłatą). Nocleg w Lake Naivasha Sopa Lodge.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 4: Lake Nakuru (ok. 150 km)
Wyjazd do leżącego niedaleko parku narodowego nad jeziorem Nakuru będącego ojczyzną flamingów. Oprócz licznych gatunków ptaków, można tu spotkać żyrafy i zebry, a przy odrobinie szczęścia także czarnego nosorożca. Pod wieczór powrót nad jezioro Naivasha.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 5: Lake Naivasha - Masai Mara Game Reserve (ok. 275 km)
Dzisiaj czeka na Państwa perła kenijskich rezerwatów przyrody - Masai Mara (1700 m n.p.m.). W żadnym innym miejscu Kenii nie spotka się tylu lwów i gepardów. To tu są największe szanse na spotkanie tzw. "wielkiej piątki afrykańskiej" - słonia sawannowego, czarnego nosorożca, lwa, bawoła i lamparta. Po wizycie w tym rezerwacie będą już Państwo wiedzieć, dlaczego większość zdjęć (z udziałem dzikich zwierząt) do głośnego filmu "Pożegnanie z Afryką" Sydney'a Pollacka kręcono właśnie tu. Nocleg w Masai Mara Sopa Lodge.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 6: Masai Mara Game Reserve
całodzienne safari po Masai Mara. Polujące lwy, parady słoni czy też pasiasty spektakl w wykonaniu zebr - wszystko to ucieszy oczy miłośników dzikich zwierząt. Po koniec dnia powinni Państwo mieć pełną "kartę pamięci" zarówno w głowie, jak i w aparacie fotograficznym.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

dzień 7: Masai Mara - Mombasa (ok. 300 km)
Dnem Wielkich Rowów Afrykańskich wracamy dzisiaj do Nairobi. Tam zjemy obiad w restauracji "Carnivore" i polecimy do Mombasy. Wycieczka zakończy się transferem do hotelu na wybrzeżu.

Safari Kenia Kompakt
Safari Kenia Kompakt

Wskazówki: zastrzegamy sobie możliwość zmian trasy i hoteli.
Długość safari ok. 1570 km.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w autobusie i ograniczenia na przelotach wewnętrznych prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg (w miękkich torbach). Resztę bagażu (w zamkniętych torbach) można zdeponować w hotelu lub przekazać do hotelu, w którym spędzą Państwo resztę urlopu.

Usługi wliczone w cenę: anglojęzyczny kierowca-przewodnik, przejazdy mikrobusem (bez klimatyzacji), przeloty w ramach safari. Przelot i opłaty lotniskowe na trasie Nairobi - Mombasa. Bilety wstępu do parków narodowych i program zwiedzania zgodnie z przebiegiem wycieczki, 6 noclegów w ośrodkach klasy turystycznej o podwyższonym standardzie.

Wyżywienie: pełne (śniadania obiady i kolacje) od obiadu pierwszego dnia do obiadu w ostatnim dniu.

Minimalna liczba uczestników: 2 osoby.

Maksymalna liczba uczestników: 7 osób (gwarantowane miejsca przy oknie w trakcie safari).

Minimalna wiek uczestnika: 6 lat.

Terminy rozpoczęcia wycieczki z Mombasy: w poniedziałki.

Uwaga: safari możliwe do rezerwacji wyłącznie w połączeniu z wylotem z lotnisk niemieckich.

TUI Deutschland

Düsseldorf, Frankfurt, Monachium

 

drukuj stronę wyślij link zapytaj rezerwuj

  Szukasz informacji o ciekawych wyjazdach, nowościach, promocjach i ofertach "last minute"?
  Wpisz swój adres e-mail. Przyślemy Ci newsletter, a w nim coś naprawdę interesującego.

zapisz    wypisz
 strona 
 główna 
|
 last 
 minute 
|
przeloty
czarterowe
|
 rozkład 
 lotów 
|
rezerwacja
hotelu online
|
 podróże 
 z golfem 
|
polityka
prywatności
|
 regulamin 
 forum 
|
 mapa 
 serwisu 
|
 kontakt 


Biuro Podróży TU I TAMTU I TAM na Facebooku     TU I TAM na Twitterze© KR Public Relations 1998-2015 partner serwisu - FirmenDeutschland.de